Genel

- Risk haritasında her yer kırmızı renk iken Kırşehir turuncu renk

- Risk haritasında her yer kırmızı renk iken Kırşehir turuncu renk

Okunma: 601

1 Nisan 2021 15:02
-A

+A

- Valilik salgın süreci kontrolünü STK'larla takip ediyor

- Vali İbrahim Akın, "İç Anadolu Bölgesi'ndeki tek "turuncu" il olmak rehavete yol açmamalı"
KIRŞEHİR (İHA) -
Koronavirüs risk değerlendirme kriterlerinde İç Anadolu Bölgesi'ndeki tek "turuncu" ili Kırşehir'de, Valilik koordinesinde STK'larla koordine sağlanıp halk virüse karşı bilinçlendiriliyor.
Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Terme Caddesi'nde düzenlenen "Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir" etkinliği sonrasında İç Anadolu Bölgesi'ndeki tek "turuncu" il olmalarının rehavete yol açmaması gerektiğini belirtti.
Vali İbrahim Akın, risk haritasında tek turuncu renkte il olunmasının sevindirici gibi gözüküyor olsa da geriye doğru bir gidiş de olduğunu ifade etti. Tedbirlerin harfiyen uygulanması için Sivil Toplum Kuruluşları ile halkta bilinçlendirme çalışmalarını yürüten Vali Akın, vakaların kaynaklarını analiz ettiklerinde büyük bir bölümünün halen ev içi ziyaretler ve görüşmeler olduğunu gördüklerini de aktardı.
Kırşehir'de, altı ilçe ile birlikte bürokrat ve SKT Temsilcilerinin katılımlarıyla il merkezinde de aktif denetimlere katılan Vali Akın, tedbirler ile yürütülen ve yürütülecek olan faaliyetleri şehirde bulunan paydaşlarla aksaklığa fırsat oluşturmadan yönetiyor.
Vali Akın, koronavirüs hayatımızdan çıkana kadar vatandaşların salgınla mücadelede önemli kurallar olan maske, mesafe, temizlik konularına uymakta hassasiyet göstermelerini ise önemle istiyor. Şehir genelinde ise kurallar Valilik koordinesinde yürütülen çalışmalarla uygulanıyor.
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku