Güncel

“AHİ GENÇ KADEM KURULUYOR “

“AHİ GENÇ KADEM KURULUYOR “

20 Aralık 2018 07:57
-A

+A

 

KADEM Kırşehir çalışmalarına devam ediyor. Ahi Genç Kadem kuruluyor. Kırşehir Kadem Temsilcisi Seher Ünsal ve ekibi Üniversitleli gençlerle ilk etkinliğini 15 Aralık Cumartesi günü gerçekleştirdi. Duyarlılığıyla dikkat çeken Kadem Kırşehir bu soğuk kış günlerinde hayvanları unutmadı. Kyk Saliha Sultan Kız Yurdunun bahçesine kuşlar için soğuktan korunabilsinler diye yuvalar yapılıp asıldı. Bu davranış yurtta kalan öğrencilerden, üyelerden ve halktan takdir topladı.
Genç Kadem nedir?
KADEM Gençlik Komisyonu, gençlerin sosyo-kültürel, ekonomik, sanatsal ve akademik alanda üretken bireyler olmalarını teşvik etmek, onları hayata hazırlamak, sahip olduğu değerleri ve tecrübelerini paylaşmak amacıyla KADEM Yönetim Kurulu tarafından alınan kararla,2014 yılında kuruldu.KADEM bünyesinde toplumsal gençlik inşasında aktif rol oynayan, çağın gereklerini doğru okuyabilen, insani öz değerleri güçlü, inançlı, erdemli, eğlenceli, dinamik, liyakatli ve başarılı gençler olmalarına katkı sağlanması hedefi ile başlatılan KADEM Gençlik Komisyonu çalışmaları, hızla ülke geneline yayılmakta ve bugün 1000’e yakın komisyon üyesiyle faaliyetlerini sürdürmektedir. 2014 yılında çalışmalarına başlayan KADEM Gençlik Komisyonu bugün Türkiye’nin 26 ilinde ve farklı üniversitelerde ülke değerlerine, sosyokültürel yapısına faydalı olma gayreti ile gençler için çalışmaktadır.
Misyonumuz
Gençlerin dinamizmini KADEM’e aktaran KADEM Gençlik Komisyonu, hem derneğin projelerindeki ‘genç bakış’ hem de gençlere yönelik faaliyetlerde öncü misyonu üstleniyor.
Gençlik politikaları alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları (STK) ile iletişim içinde olan ve ortak çalışmalar yürüten KADEM Gençlik Komisyonu, iletişim ağı toplantıları gerçekleştirerek lobicilik faaliyetlerinde bulunuyor.
Görevimiz
KADEM Gençlik Komisyonu Kadın ve Demokrasi Derneği’nin gençlere yönelik yapılacak çalıştaylar, paneller, eğitimler, kültür gezileri, kamplar ve saha çalışmaları yürütüyor. Projeler üretiyor, gençleri iş hayatına hazırlamak üzere seminer ve yabancı dil eğitimleri veriyor, üniversiteler ile iş birliği yapıyor ve gençlik alanında yürütülen çalışmaları takip ediyor.
Sosyal medya üzerinde de hızlı bir şekilde yapılanan KADEM Gençlik Komisyonu üyeleri, farklı platformlarda gençlerin aktif bireyler olabilmeleri için gençlik buluşmaları düzenliyor, sosyal sorumluluk projeleri geliştirerek mevcut projelere destek oluyor ve toplumsal konuları inceleyip sorunlara çözüm odaklı yaklaşıyor.
Genç Kadem’li olmak için,
18-29 yaş aralığında eğitim-öğretim hayatını devam ettiriyor olmak ve 2 kişinin referansının gösterilmesi gerekiyor.
Ülkemiz ve dünya sorunlarını kendine dert edinen, çözüm odaklı düşünebilen ve geleceğe katkı sağlamak isteyen aktif arkadaşlarımızı, birlikte üretmek ve çalışmak için aramıza KADEM KIRŞEHİR ailesi olarak bekliyoruz.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku