Güncel

“BİZLERİ DÜŞÜNMÜYORLARSA ÇOCUKLARIMIZI DÜŞÜNSÜNLER!”

“BİZLERİ DÜŞÜNMÜYORLARSA ÇOCUKLARIMIZI DÜŞÜNSÜNLER!”

17 Ağustos 2018 07:59
-A

+A

  Kırşehir merkeze bağlı Nasuhdede mahallesinde ki dere mahalle sakinlerini korkutuyor. Defalarca çocuklarının dereye düşerek ölüm tehlikesi geçirdiğini ifade eden semt sakinleri biran evvel dereye korkuluk yapılmasını istiyor.
“Bizleri düşünmüyorlarsa çocuklarımızı düşünsünler!”
Nasuhdede mahallesinde ki 415 sokağında yol boyunca uzanan ve bariyeri olmayan zarar gören dere mahalle sakinlerini korkutuyor. Caddelerinin darlığı ve derenin korkuluğunun olmaması nedeni ile  çocuklarının dereye düşerek ölüm tehlikesi geçirdiğini ifade eden semt sakinleri biran evvel caddenin genişletilip dereye korkuluk yapılmasını istiyor.
“Geçtiğimiz gün bir Çocuklar orda oynuyordu”
Defelarca çocukların kendilerine oyun alanı olarak belirlediği derede “Derenin korkuluğunun zarar görmesi biz mahalle sakinlerini tedirgin ediyor. Daha geçtiğimiz gün çocujklar derede oynuyordu. Çok şükür can kaybı olmadı ama her zaman böyle durumlar ucuz atlatılacak manasına gelmiyor. Daha önceleri de defalarca benzeri olaylar olmuştu. Can kaybı olmadan biran evvel yetkilileri göreve davet ediyoruz. Dereye korkuluk bırakılarak hem kirletilmesi önlensin hem de olası kazalara karşı önlem alınsın” dedi.
“Buradan her gün birileri geçiyor özelliklede küçük çocuklar…”
Korkuluk ile derenin kenarı kapatılması gerekiyor diyen Mahalle sakinleri ise; “Devam eden uzun dere bulunduğu derenin bitiş noktasında bulunan alanda korkulukların zarar görmesi bizleri oldukça tedirgin ediyor. Buradan her gün birileri geçiyor özelliklede küçük çocuklar geçerken her hangi bir şey olur da düşer diye gördüğümüz zaman çok korkuyoruz. Olur ya ayağı takılır yâda dereye bakayım derken düşer falan tehlikeli yani. Derenin belli bir noktasına kadar korkuluk geliyor ama bir noktadan sonra kesiliyor. Korkuluğun tamamen çevrili olması lazım” şeklinde konuştular.
“Bizleri düşünmüyorlarsa çocuklarımızı düşünsünler”
Çocuklarının her türlü hastalıklarla karşı karşıya olduğunu belirten bazı vatandaşlar ise, açıkta akan derenin üstünün Belediye tarafından bir an önce kapatılmasını isteyerek; “Her yıl aynı çileyi çekiyoruz. Yaz geldiği zaman pis kokudan ve sineklerden evlerimizde oturamıyoruz. Bizleri düşünmüyorlarsa çocuklarımızı düşünsünler. Emlak ve Çevre Temizlik vergisi alan Belediye mikrop saçan bu dereyi niçin görmemezlikten geliyor?’ diye konuştular

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku