Güncel

'BOZKIRIN TEZENESİ' HALK OZANI NEŞET ERTAŞ'A SAYGI GECESİ DÜZENLENECEK

'BOZKIRIN TEZENESİ' HALK OZANI NEŞET ERTAŞ'A SAYGI GECESİ DÜZENLENECEK

12 Eylül 2018 07:09
-A

+A

MURATPAŞA Belediyesi'nin bu yıl 4'üncüsünü düzenleyeceği Yöreler Renkler Festivali, 24 Eylül Pazartesi Hüseyin Turan konseriyle başlıyor. Hafta boyunca Türkiye'nin bölgelerinin festival sahnesinde olacağı festivalde Cengiz Özkan, Selçuk Balcı, Belkıs Akkale ve Emre Dayıoğlu sahneye çıkacak. Festival sahnesinde ise her akşam Türkiye'nin başka bir bölgesi yer alacak. Açılışını Türk Halk Müziği sanatçısı Hüseyin Turan'la yapılacak festivalde 2'nci gün 'bozkırın tezenesi' halk ozanı Neşet Ertaş'a saygı gecesi düzenlenecek. Ertaş'ın vefatının 6'ncı yılında düzenlenecek İç Anadolu gecesinde Cengiz Özkan ve Kırşehirli keman üstadı ve Bozlak ustası Birol Ertaş sahneye çıkacak.
Muratpaşa Belediyesi'nin barış, dostluk ve kardeşlik festivali Yöreler Renkler 4'üncü yılında kapılarını 24 Eylül Pazartesi Hüseyin Turan konseriyle açıyor. Türkiye'nin ve dünyanın farklı coğrafyalarından gelerek Antalya'da kent yaşamının ayrılmaz parçası haline gelen kültürlerini tanıtarak 'birlikte yaşama duygusunu' güçlendirmeyi amaçlayan festival, 30 Eylül'e kadar Muratpaşa Kent Meydanı'nda devam edecek.
Festivale bu yıl 60'ın üzerinde yöre, kültür ve hemşeri derneğiyle birlikte Antalya'daki yerleşik yabancıların biraraya geldiği dernekler katılacak. Dernekler, hafta boyunca mutfaktan el sanatlarına kadar sahip oldukları kültürel öğeleri Kent Meydanı'nda kurulacak stantlarda tanıtacak.
Festivalin Akdeniz ve Ege gecesinde ise Emre Dayıoğlu ve Korkuteli'den mahalli sanatçılar sahne olacak. Doğu ve Güneydoğu gecesinde ise Türk halk müziği sanatçısı Belkıs Akkale sahnede olacak. Festival sahnesinde Karadeniz'in olacağı gecede ise Selçuk Balcı Antalyalılarla buluşacak.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku