Güncel

“Devletimizin amacı sanayi bir mühendis yetiştirmek”

“Devletimizin amacı sanayi bir mühendis yetiştirmek”

Okunma: 396

7 Ağustos 2021 15:16
-A

+A

Özel Kırşehir OSB Teknik Koleji Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Elektrik elektronik ve yenilebilir enerji öğretmeni Sinan Tutsun, Elektrik elektronik ve yenilebilir enerji öğretmeni Tahir Gürçiçek, Elektrik elektronik ve yenilebilir enerji öğretmeni Yunus Çoban ve Elektrik elektronik ve yenilebilir enerji öğretmeni Sinan Öztürk Memleket ve Yeni Yeşilyurt Gazetelerimizi  ziyaret etti.

Özel Kırşehir OSB Teknik Koleji Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi  öğretmenleri yaptıkları ziyarette OSB teknik kolejinin önemini  şu şekilde  vurguladılar.
Yapılan açıklamada, OSB Koleji devletimiz tarafından yaptırılan ücretsiz bir kolejdir. Okulumuzun eğitimi Elektrik elektronik bölümü, yenilebilir bölümü, Kimya bölümü ve makine bölümünden oluşmaktadır. öğrencilerimiz  hiçbir  ücret ödemeden Özel Kırşehir OSB Teknik Koleji Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi  kolej eğitimi sağlanmaktadır. Okulumuzda alınan eğitim ile öğrencilerimiz ücret almaksızın bir meslek sahibi olabiliyor. Devletimizin amacı sanayi bir mühendis yetiştirmek. Yaşam hayatında da görüyoruz ki sanayilerde  elaman sıkıntısı var bilinçli bir eleman yetişmek için çok küçük yaşlarda  eğitime başlanması gerekiyor öğrencilerimizin eğitim dönemi nedeni ile geçmiş yıllarda ki sanayi ustaları çırak bulmakta zorlanıyor ve bilinçli bir meslek sahibi olmak için uzun bir dönem gerektiğinden bizler okulumuzda her türlü eğitim sağlamamız ile birlikte hayatlarını garanti alıp eğitim sonunda meslek sahibi oluyor. Her anne ve babalar çocuklarını  bir doktor , mühendis ve avukat olmasını istiyor , bu ülkenin bir sanayiciye de ihtiyacı var bir sanayici bir doktordan mühendisten fazla kazanarak kendi işinin  sahibi olabiliyor. Bir arabanız bozulduğunda veya yolda kaldığınızda ilk sanayi ustasına ihtiyaç duyuluyor. Hayatımız artık araçlara bağlı ve her evde  mutlaka bir araç var, her araç ise bir  sanayi ustasına ihtiyaç duyar bizim okulumuz burada devreye giriyor ve  bir Anadolu lisesi okuyup ardına üniversite sonunda  işsizlik ile kalan genç ile bizim okulumuzdan mezun olan gencin arasındaki fark burada ortaya çıkıyor.
Her insanın bir yeteneği vardır, kimisi resimde, kimisi müzik, kimisi güzel sanatlar. Bir çocuk KPSS’ye girdiği zaman o çocuk  sınavda başarılı olmaya bilir ama o çocuğun yeteneği başka bir yerdedir. Velilerimize her zaman şunu diyoruz çocuklarımızın yeteneği doğrultusunda gitmiş olalım. Bizim okula gelmiş olan bir öğrenci örneğin Yenilenebilir Enerji okudu liseden mühendis oldu bizim okulumuz ardından bir mühendis olabilir, öğretmen olabilir tamamen  bizler bir sanayii için sadece elaman yetiştirmiyoruz öğrenciler başarıyı gösterdikleri andan yükselme imkanı da bulunuyor ” açıklamasında bulundular.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku