Güncel

"Eğitim çalışanları milli eğitim bakanlığımızdan net açıklamalar bekliyor..."

"Eğitim çalışanları milli eğitim bakanlığımızdan net açıklamalar bekliyor..."

Okunma: 620

22 Eylül 2020 16:47
-A

+A

        Türk Eğitim Sen Kırşehir Şube Başkanı Bilal Türk, sendika olarak Kırşehir'de kamu çalışanlarını için mücadele etmeye devam ediyor. Başkan Türk, eğitimle alakalı bir çok sorunun çözüme kavuşması için faaliyetlerini sürdürüyor.
        Pandemi nedeni ile eğitimde yaşanan aksaklıklar için alınan tedbirler kapsamında sendika olarak yaşanan zorlukları dile getiren Türk Eğitim Sen, MEB'den açıklama beklediğini ifade etti.
       Kırşehir'de uzaktan eğitim devam ederken Türk Eğitim Sen Kırşehir Şubesi olarak öğretmenlerin bu kapsamda yaşadığı sıkıntıları gündeme getirerek, öğretmenlerin ve idarecilerin ders programları ve alacakları ders ücretleri ile alakalı net açıklama yapılmasını istiyor. Bu kapsamda Türk Eğitim Sen şu açıklamalarda bulundu:
        "Dünyanın her bölgesinde görülen salgın,maalesef ülkemizde de,her alanda etkisini gösteriyor. Altı ay sonra nihayet okullarımız açıldı.Ana sınıflarımız ve birinci sınıf öğrencilerimiz öğretmenleri ve okullarıyla buluştu.İnşallah en kısa sürede tüm kademelerde yüz yüze eğitime başlarız.
         Bakanlığımız,İl Milli Eğitim Müdürlükleri kanalıyla önümüzdeki süreçle alakalı,plan ve programlarını yoruma açık olmayan net ifadelerle belirtmelidir.
        Öğretmenler ve idarecilerin ders programları ve alacakları ders ücretleri ile alakalı açıklama EBA ve zoom üzerinden ders programlarının işlenmesi,yaşanan zorluklar,yapılması gerekenler ile ilgili açıklama, Yüz yüze dersi olmayan öğretmenleri okula zorla getirmeye çalışan idarecilerle ilgili açıklama, Destekleme yetiştirme kurslarının ücretlerinin verilmesi ile ilgili net açıklama...Daha birçok konuyu sıralayabiliriz...
         Eğitim çalışanı arkadaşlarımız;bir yandan ekonomik zorluklarla mücadele ederken,bir yandan da öğrencilerimize ders müfredatını uzaktan eğitimle vermeye çalışmaktadır.En azından bakanlığımız Toplu sözleşme hakem kurulu kararında da açıkça belirtilen ek derslerin öğretmenlerimize bu süreçte eksiksiz,ders programları çerçevesinde verileceğini açıklamalıdır.
Ek ders konusunda,İl Milli Eğitim Müdürlerinin,İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin,Okul Müdürlerinin uygulama birlikteliği sağlaması noktasında Milli Eğitim Bakanlığımız Valiliklere talimatını vermelidir.
        Bir milyona yakın öğretmen arkadaşımızın kafası karışık,Milli Eğitim Bakanlığından açıklama bekliyor. Zor olmasa gerek!!!"

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku