Güncel

"Eğitim Destek Banka Kartı ile Öğrenci İhtiyaçlarına TL Desteği Vereceğiz"

"Eğitim Destek Banka Kartı ile Öğrenci İhtiyaçlarına TL Desteği Vereceğiz"

Okunma: 409

23 Şubat 2021 15:46
-A

+A

      Kırşehir DEVA Partisi'nin ilimiz çalışmaları ve hizmetleri devam ediyor. Kırşehir Deva Partisi bir çok alanda sorunlara çözüm ararken; eğitim alanında da yenilikler ve çalışmalar yapıyor. Öğrencilere destek amaçlı yapılan çalışmalar hakkında Kırşehir Deva Partisi tarafından yapılan açıklamada şu bilgiler aktarıldı:  “Deva Partisi olarak, yerleşik siyasal kültürde olduğu gibi yalnızca eleştiri yapmıyoruz; ülkemizin sorunlarına çözümler üretiyoruz.
       Günümüzde birçok öğrencimiz eğitim-öğretim için temel ihtiyaçlarını karşılayamaz durumdadır. Şüphesiz temel eğitim ihtiyaçları karşılanmadan, kaliteli bir eğitim sürecinden söz edilemez. Bu doğrultuda, DEVA Partisi olarak, iktidar olduğumuzda Eğitim Destek Banka Kartı uygulamasını hayata geçireceğiz.
Velilere temin edeceğimiz Eğitim Destek Banka Kartı ile öğrencilerimizin temel ihtiyaçlarını kendi tercihleri ile karşılayabilmesini arzuluyoruz.
      Her eğitim-öğretim dönemi başında, hanedeki öğrenci sayısı ve ihtiyacı oranında Eğitim Destek Banka Kartı’na TL desteği yükleyeceğiz.
      ‘Yapay Zeka’ kullanarak ihtiyaç sahibi aileleri ve ihtiyaç duyulan harcama miktarlarını belirleyeceğiz. Bu sayede kamu kaynaklarını ileri teknoloji ışığında doğru ve israfa yer vermeyecek biçimde kullanacağız. Aynı zamanda, her öğrencimizin ihtiyacına göre destek almasını sağlayarak, fırsat eşitliğinin önündeki engellerden birini de kaldırmış olacağız."

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku