Güncel

“EĞİTİMDE MARKA ŞEHİRLERDEN BİR TANESİ OLAN KIRŞEHİR”

“EĞİTİMDE MARKA ŞEHİRLERDEN BİR TANESİ OLAN KIRŞEHİR”

26 Şubat 2019 07:56
-A

+A


Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, bazı ziyaretler gerçekleştirmek ve düzenlenen toplantılarda ilimiz eğitim-öğretim hayatıyla ilgili istişarelerde bulunmak üzere ilimize geldi.
Programına Kırşehir valiliğini ziyaret ederek başlayan Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, ilk olarak Vali İbrahim Akın ile görüştü ve Kırşehir’in eğitim durumu hakkında genel brifing aldı.
Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, Valilik ziyaretinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Kırşehir’in eğitimde iyi seviyede olduğunu söyledi.
Bugünkü gerçekleştirilecek ziyaret ve toplantılarda Kırşehir’in eğitim kalitesini daha da yükseltmek, bu konuda yeni atılımların, yeni projelerin nasıl ve ne şekilde yapılabileceğini değerlendirmek üzere görüşmeler yapacaklarını belirten Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, “Kırşehir’e gelmiş olmak ve eğitim-öğretim hayatıyla ilgili bazı istişarelerde bulunmak üzere Kırşehir’i ziyaret etmiş olmak mutluluk verici. Bugünkü ziyaretimizde düzenlenen toplantılarda Kırşehir eğitim camiasıyla bir araya gelerek görüş alış-verişinde bulunacağız. Kırşehir eğitim hayatının çok daha ilerlemesi, eğitim bayrağının burada yükselmesi için gereken her türlü tedbiri toplantılarda değerlendireceğiz. Bu ziyaretin verimli geçeceğine inanıyorum. Kırşehir, büyük atılımlar yapacak seviyeye gelmiş durumda. Bizler de çocuklarımızın eğitim alanında daha iyi imkânlara kavuşması için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.
Vali İbrahim Akın da konuşmasında, “Ülkemizde eğitimde marka şehirlerden bir tanesi olan Kırşehir, eğitimde geldiği seviyeyle övünmekte, eğitim alanındaki başarımız bizleri onurlandırmaktadır. Eğitim konusuna oldukça önem verdiğimiz ilimizde Milli Eğitim Bakanı  Prof. Dr. Ziya Selçuk’u ağırlamaktan duyduğumuz memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Kendilerine eğitim şehri Kırşehir’e hoşgeldiniz diyoruz. Bugünkü toplantılarda eğitim konusunda neyi nasıl yaparsak daha ileri seviyeye taşırız onları görüşüp fikir alış-verişinde bulunacağız. Amacımız yaptığımız çalışmalarla ilimizi eğitimde daha ileri seviyelere taşımaktır.” dedi.
Valilik ziyaretinin ardından Kırşehir Belediyesini ziyaretinde Başkan Yaşar Bahçeci’den çalışmaları hakkında bilgiler alan Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, daha sonra Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilen İl Eğitim Değerlendirme Toplantısına katıldı.
Kırşehir'e eğitim yatırımlarını incelemek ve istişare toplantısı için gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sivil toplum kuruluşları ve hayırseverlerle bir araya geldi. Bakan Selçuk burada yaptığı konuşmada, yerel yönetimlerin güçlü olması ile verimliliğin ortaya çıkacağını söyledi.
Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi'nde Milli Eğitim Değerlendirme Toplantısına katıldıktan sonra AK Parti seçim bürosunu ziyaret edip, ardından sivil toplum kuruluşları ve hayırseverlerle bir araya gelen Bakan Selçuk konuşmasında, "İnşallah bütün çocuklarımızın, ailelerimizin, vatandaşlarımızın daha iyi imkanlara kavuşması için hep beraber el birliği ile elimizden geleni yapacağız. Önemli olan, yerel yönetimlerin güçlü olmasıdır. Seçim dönemindeyiz. İl ve ilçe belediyeleri güçlü olursa, merkezi hükümetle de iş birliği olursa o zaman bütün verimlilik ortaya çıkar, çok kazançlı bir durum oluşur. Böyle düşünürsek ilçelerin ve ilin kazanılmış olması, merkezi hükümetle işbirliğinin olması Kırşehir'in kalkınması açısından da çok hayati ve kritik bir önem taşır. Bizim burada yapacağımız çalışmalar, beraber yapacağımız değerlendirmeler inşallah burası için bir başarı hikayesi oluşturmak manasında güzel adımlara yol açacaktır" dedi.
Programda konuşan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ise, "Biz de Kırşehir olarak eğitimde başarısını ispat etmiş bir şehir olarak bu yeni süreçte eğitim alanındaki başlangıçta inanıyoruz ki yerimizi en güçlü şekilde sağlamlaştıracağız. Bakanımızın düşünceleri bir vatandaş olarak beni çok umutlandırdı. İnanıyorum ki önümüzdeki süreçte çok önemli mesafeler kat edeceğiz" ifadelerini kullandı.
Bakan Selçuk, Kırşehir Valiliği sonrası Belediye Başkanlığına geçerek 2009 yılından itibaren yapılan çalışmalar hakkında brifing almıştı.
Ardından,  Vali İbrahim Akın ve beraberindeki protokol ile birlikte ilimizdeki sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve hayırseverlerle bir toplantı gerçekleştiren Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, akabinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü binası içerisinde yer alan Sosyal Gelişim Merkezi, Tasarım ve Beceri Atölyesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu ve kursiyerlerle sohbet etti.
Buradaki programın ardından, yine Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilen “Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları” adlı konferansta ilimiz eğitim camiası ile buluşan Milli Eğitim Bakanı  Prof. Dr. Ziya Selçuk, konuklara hayat hikâyesinden kesitler sundu ve tecrübelerini aktardı.
Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, son olarak Kırşehir Fen ve Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri ile bir sohbet gerçekleştirdi. Burada öğrencilere hitaben yaptığı konuşmasında, gençlere çeşitli nasihatlerde bulunan Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ziya Selçuk, okulda yakaladıkları derslerdeki başarının yanı sıra sosyal aktivitelere de katılmalarının onları gerçek hayatta da başarıya ulaştıracağını söyledi.
 Bakan Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi’ndeki programının ardından ilimizden ayrıldı.
Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk’un ilimizdeki programlarına Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Ortaöğretim Genel Müdürü Cevdet Vural, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Bakanlık bürokratları, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz ve ilimiz eğitim camiası eşlik etti. 
Kırşehir'e eğitim yatırımları ve istişare toplantıları için gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Fen Lisesinde öğrencilerle birlikte yemek sırasına girdi.
Kırşehir'de AK Parti İl Başkanlığı Sosyal Gelişim Atölyesi ziyareti ve Ziya Öğretmen buluşmalarını gerçekleştiren Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, akşam yemeğinde Fen Lisesi öğrencileri ile bir araya geldi. Bakan Selçuk, daha sonra yemek sırası kuralını bozmadan öğrencilerle birlikte sıraya girip tabldottan alarak yemek sırasına girdi. Yemeğini aldıktan sonra kendisine ayrılan yere geçen Bakan Selçuk, öğrencilerle bir süre sohbet etti. Bakan Selçuk'un öğrencilerle katıldığı akşam yemeği menüsünde ise Yayla Çorbası, Ahi Pilavı, Cemele Biberi Dolması ve tatlı ikramı vardı.
Bakan Selçuk'a Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz ve okul yönetimi eşlik etti.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku