Güncel

"EV ZİYARETLERİ GERÇEKLEŞTİRMEYİN"

"EV ZİYARETLERİ GERÇEKLEŞTİRMEYİN"

Okunma: 1110

11 Aralık 2020 15:19
-A

+A

       Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de etkisini halen gösteren Koronavirüs salgını nedeniyle Valilik vatandaşları uyarmaya devam ediyor. Kırşehir Valiliği, vatandaşların çok zorunlu olmadığı müddetçe kalabalıkta bulunmaması gerektiğine, misafirliğe gidilmemesi ve eve misafir kabul edilmemesi konularına dikkat çekti.
       Kırşehir Valiliği tarafından sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Virüsün kalabalık yerlerde, ziyaretlerde ve ortak kullanım alanlarında daha hızlı yayıldığı bilinen bir gerçektir. Son dönemde ilimizde Koronavirüsle ilgili yapılan çalışmalarda da görülmüştür ki; tespit edilen yeni vakaların yarından fazlası, aynı aile/akraba bireylerinin birbiri arasında teması sonucu oluşmuştur. Her tür ev ziyareti ve kalabalık ortamlar en riskli yerlerdir." ifadelerinde bulunuldu.
       Kırşehir Valiliğince, kalabalık ortamlardan uzak durulması gerekliliğinin belirtilirken;
“Akraba, eş, dost ziyaretlerini, küçük katılımlı olsa dahi nişan, söz, gün, doğum günü gibi faaliyetleri bu dönemde erteleyelim. Mecburiyet olmadıkça kalabalık ortamlara girmeyelim. Kıymetli gençlerimiz bana bir şey olmaz demeyin. Tedbirli davranmadığınız takdirde arkadaş ortamından veya çevreden eve taşıyacağınız virüs, ailenizde ağır sağlık sorunlarına yol açabilir. Lütfen sağlık için sosyal mesafe-maske ve hijyen kurallarına riayet edelim” denildi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku