Güncel

"Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir"

"Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir"

Okunma: 241

23 Kasım 2021 16:52
-A

+A

Her yıl olduğu gibi bu yılda kutlanan olan Öğretmenler Günü'ne ilgi yoğundu.

 İlimizde 24 Kasım Çarşamba günü saat 10.00 itibari ile Cacabey Meydanı'nda Atatürk Anıtına çelenk sunma, saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan kutlamalar gün içerisinde çeşitli etkinlikler ile devam etti. Etkinliklerde, Kovid-19 salgını ile mücadele kapsamında temizlik, maske ve sosyal mesafe kurallarına dikkat edilecek.
Okullarda öğretmenlerin gününü kutlayan öğrenciler, günün heyecanını doyasıya yaşadı.
GÜNÜN ANISINA KABİRLER ZİYARET EDİLDİ
24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında, vefat eden öğretmenlerimizin kabirleri ziyaret edildi. 24 Kasım Öğretmenler Günü Etkinlikleri Kapsamında İl Millî Eğitim Müdürü Metin Alpaslan tarafından, Şehit Öğretmen Hüseyin Aydemir'in Mucur İlçesinde bulunan ailesi, görevi başındayken vefat eden öğretmenler Tümay Altan ve Necip Yelkovan ile emekli öğretmen Köksal Güler'in kabirleri ve aileleri ziyaret edildi.
81 İLDEN KATILIMCILAR ANKARA'DA OLACAK
Tüm illerden seçilen ve mesleğinde fark yaratan öğretmenler, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bugün Ankara'da olacak.
Bu kapsamda, bugün Kızılay Metro Çarşısı Sanat Galerisi'nde 81 ilde düzenlenen "Doğru Ağacın Doğru Gölgesi Olur" temalı resim ve fotoğraf yarışmasında dereceye giren eserlerin yer alacağı sergi ile "Pandemi de Öğretmen" konulu sergisinin açılışı yapılacak. Başkentte ağırlanacak 81 ilden seçilen eğitimde fark yaratan öğretmenler, şehrin tarihi ve kültürel alanlarını ziyaret edecek ve MEB Șura Salonu'nda Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından "Öğretmene Vefa" konserine katılacak.
ÖĞRENCİLER, ÖĞRETMENLERİNE FİDAN ARMAĞAN EDEBİLECEK
MEB'in 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla başlattığı "Öğretmenim İçin Bir Fidan" kampanyası sürüyor.
Kampanya kapsamında öğrenciler, Bakanlığın resmi internet sayfasında yer alan "http://meb.ai/K1SbSf" linki üzerinden yapacakları fidan bağışını, öğretmenlerinin isimleriyle sertifikalandırabiliyor.
Tarım ve Orman Bakanlığı iş birliğinde düzenlenen kampanya için öğrenciler, istedikleri kadar fidanı öğretmenlerine armağan edebilecek.
Kampanya kapsamında, 1 milyon 200 bin öğretmen için en az bir fidanın toprakla buluşturulması amaçlanırken, dikilen her 100 bin fidan ile de bir hatıra ormanı oluşturulacak.  

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku