Güncel

“İş Kulüpleri Projesi” sertifikaları takdim edildi

“İş Kulüpleri Projesi” sertifikaları takdim edildi

Okunma: 404

22 Ağustos 2020 16:33
-A

+A

        İşsizlikle mücadele kapsamında İŞKUR olarak İŞ KULÜBÜ projesi Kırşehir'de hayata geçti. Eğitime İŞKUR kaydı olan herkes katılabiliyor. İŞKUR kaydı ise hemen yapılabilmektedir. Öğrenci, işsiz, çalışan veya herhangi bir durumda olunmasına bakılmayan eğitimlerin her il ve ilçedeki eğitim süresi değişebiliyor. Genel olarak günde 3 saat yapılmaktadır. En az 3 gün en fazla 5 gün sürmektedir.
Mesai saatleri 8 ile 17 arasında olduğundan çoğunlukla eğitim bu saatler arasında gerçekleşiyor. Özel projelere yönelik zaman zaman mesai saatleri dışında ve hafta sonları da eğitim verilebiliyor.
         “İş Kulüpleri Projesi”, işgücü piyasasında dezavantajlı konumda bulunan; kadınlar, engelliler, gençler, uzun süreli işsizler, madde bağımlıları, sosyal yardım yararlanıcılara gibi kişilere iş arama motivasyonu ve yöntem desteği vermeyi amaçlayan bir çalışmadır. Kırşehir'de bu kapsamda iş arama becerileri, iş gücü piyasası, özgeçmiş hazırlama ve mülakat teknikleri konulu İş Kulübü Eğitimleri verildi ve katılımcılara sertifikaları takdim edildi.
Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce Çocuk Koordinasyon Merkezi (ÇEKOM) Müdürlüğünde kalan çocuklara 17-20 Ağustos  tarihleri arasında düzenlenen iş arama becerileri, iş gücü piyasası, özgeçmiş hazırlama ve mülakat teknikleri konulu İş Kulübü Eğitimine katılmaları üzerine sertifika teslim töreni düzenlendi.
Eğitimi başarı ile tamamlayan çocuklara, Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin Ülgen KAYA ile Kırşehir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ramazan Baykara tarafından sertifikalarını takdim edildi.
İŞKUR İŞ KULÜBÜ EĞİTİMİ NEDİR?
         İş Kulübü, iş arama sürecini daha başarılı yönetmek isteyen, ‘Nasıl iş aramalıyım?’,  ‘İş başvurum neden reddedildi?’ gibi sorulara cevap arayan işsizler ve daha iyi şartlarda iş arayanlar için tasarlanmış bir eğitim programıdır.
İşkur İş Kulübü Eğitimi ile katılımcılara iş arama yöntemleri, CV hazırlama teknikleri, telefonla görüşme ve mülakat teknikleri gibi iş aramayı kolaylaştıran konularda eğitim verilmektedir.
Eğitimler interaktif ve oyunlaştırmaya dayalı bir tarzda gerçekleşmektedir. Böylelikle katılımcılar, rol oyunları ve yetkinlik bazlı mülakat simülasyonları ile mülakat esnasında verdikleri cevapları, tutum ve davranışları değerlendirerek gerçek yaşamda karşılaşacakları hazırlıksız durumlar için deneyim kazanmış olmaktadırlar.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku