Güncel

"KIRŞEHİR'İN GELECEĞİ ÇOK PARLAK"

"KIRŞEHİR'İN GELECEĞİ ÇOK PARLAK"

3 Mayıs 2018 07:25
-A

+A


            Kırşehir’de Ak Parti’den milletvekilliği yapan ve 24 Haziran seçimlerinde yeniden milletvekili aday adayı olan Mikâil Arslan, Memleket ve Yeni Yeşilyurt Gazetelerimizi ziyaret ederek adaylık gerekçelerini açıkladı.
İl Genel Meclisi Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu ve Uzmanlar Sosyal Dayanışma Derneği Federasyonu Başkanı Arif Saylam ile birlikte gazetemiz Memleket ve Yeni Yeşilyurt Gazetelerimizi ziyaret eden Milletvekili Mikâil Arslan, gazetemizin Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sürmeli, gazetemizin çalışanları ile bir süre sohbet etti. 24 Haziran seçimlerinde yeniden Kırşehir’de milletvekili aday adayı olmasının gerekçelerini anlattı. Ziyaret esnasında yapılan ve yapılacak olan çalışmalarından bahseden Arslan;"Milletvekili sürecimiz 1 Kasım 2015 seçimlerinde üçüncü kez milletvekili seçildikten sonra Kırşehirlilerin kendisine gösterdiği sevgi ve saygının karşılığını ve 24 Haziranda partimiz ve halkımız da uygun görürse devam ettirmek istiyoruz."
Başlayan ve başlatılacak olan üzerinde çalıştığımız projeler var bunların devam edebilmesi ve bitirilebilmesi için açısından bu süreye ihtiyaç duyuyoruz diyen Arslan;"Kırşehir'in geleceği açısından bunlar bizim için son derece önemli,geçmiş süre içerisinde önemli mesafe aldığımızı düşünüyoruz. Yani kritik çalışmalara değinildi, stratejik çalışmalar yapıldı bunların devam ettirilebilmesi de son derece önemli olacaktır.Çünkü iyi bir noktaya geldik iktidarımız döneminde Kırşehir’e önemli yatırım ve hizmetler getirdik."dedi.
Kırşehir için Milletvekilliği seçildiği günden bu güne Kırşehir için pek çok proje üretip, bir çoğunu hayata geçirdiğini, bir kısmının da bakanlıklarda devam ettiğini belirten Milletvekili Arslan, “Öncelikle bu projelerin gerçekleşmesi sürecinde emeği geçen herkese teşekkür ederim. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan olmak üzere,Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'a,Kabile üyerlerimize, hükümetimize, bürokratlarımıza,il bürokratlarımıza, il teşkilatlarımıza teşekkür ediyoruz. Tabi en büyük teşekkürü ise bu süreçte halkımızın vermiş olduğu destekten dolayı  ifade etmek istiyoruz. 1 Kasımdan  bugüne kadar geçen süreç içerisinde  4 kere bütçe çalışması yaptık. Bu Bütçe çalışması bizim 6 Ayımızı aldı. Sadece bütçe çalışmaları 1,5 ay sürüyor, Bir geçici bütçe çalışması oldu. 2015/2016/2017 yılının bütçeleri yapıldı dolayısıyla 4 tane bütçe gelişmeleri gerçekleştirmiş olduk. Onun dışında 15 Temmuz süreci yaşadık. Buda dikkatimizi dağıtan meşgul eden önemli bir gelişmeydi. Allah'a şükür Türkiye bu süreci atlattı.Arkasından bir referandum süreci oldu yine halkımızın desteğiyle bu süreci atlattık.Bunların dışında da Kırşehir'in ihtiyaç duyduğu hissettiği projeleri elimizden geldiği kadar gerçekleştirmeye çalıştık. İşlerimizi hep Kırşehir'in ihtiyaç duyduğu yöne yönlendirdik. Ve önemli gelişmeler ile sonuç aldık. Bunlar tabi projeler bittikçe temeller atıldıkça hizmete  sunuldukça Kırşehir'e çok büyük katkı sağladı. Açık ve net bir şekilde görülecektir. Açık seçik hizmetler yapıldı.  Ulaşımdan Sağlığa, Sağlıktan Eğitime, Eğitimden Kültüre kadar her noktada çok önemli gelişmeler  sağlandı ve sağlanmaya da devam edecek.Büyük projelerin de gerçekleşen projeler ile  birleştirildiğin de Kırşehir'in geleceğinin çok parlak olduğunu burada ifade edebiliriz."dedi.
Arslan;"2020 yılında gerçekleşmesi planlanan Samsun’dan başlayıp, Kırşehir’den geçip Aksaray’a ilerleyen ve Mersin’e uzanan demiryolu projesi devam ediyor. Çevre Yolu nihayet yatırım programına alındı. Ankara, Aksaray, Konya, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde illeri ve ilçeleri sınırları içerisinde yer alan Ankara-Niğde Otoyolu hızla inşa ediliyor. Ahi Evran Üniversitesi içine Fizik Tedavi Merkezi ve 4 bin kişilik devasa ve modern bir spor ve kongre merkezi yaptırıyoruz. Kırşehir’e modern ve çok amaçlı Öğretmenevi, Kırşehir çok stratejik bir bölgeye yerleşmiş oluyor.Onun dışında PETLAS'da çok önemli gelişmelerin oldu. Bu projelerimizin dışında hazırladığımız daha önemli projeleri de hazırlayarak bakanlıklarımıza sunduk. Bunların gerçekleşmesi ve Kırşehir’e kazandırılması gerekiyor. Ben de bu hazırladığım projelerin yarım kalması için 24 Haziran seçimlerinde yeniden Kırşehir’den milletvekili aday adayı oldum. Partim aday gösterir ve hemşehrilerim de oylarıyla beni seçim Meclis’e gönderirse bütün yarım kalan projelerimi tamamlayacağım gibi, yeni projelerle Kırşehir’i her alanda büyüyüp gelişmesi için bütün gücümü ortaya koyacağım” dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku