Güncel

"Kovid-19 Tedbirleri"ne bir yenisi eklendi

"Kovid-19 Tedbirleri"ne bir yenisi eklendi

Okunma: 259

11 Ağustos 2020 15:59
-A

+A

        Tüm dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye'de de görülen corona virüse karşı Sağlık Bakanlığı bir adım daha attı.
Elde edilen sonuçlara göre Tüm illerde uygulanması planlanan Whatsapp ihbar hattı Kırşehirli vatandaşın da ilgisini çekti. Artık Kırşehir'de vatandaş İl Salgın Denetim Merkezi bünyesinde oluşturulan Whatsapp ihbar hattını kullanarak şikayet ve ihbarlarını iletebilecek. Uygulama Kırşehir'de faaliyete geçerse Kırşehirli vatandaşlar
Covid-19 tedbirleri kapsamında her türlü şikayet ve ihbarlarını 112 çağrı merkezi veya 0530 124 22 79 nolu ihbar hattına bildirebilecek.
Kırşehir'de artan  Covid-19 tedbirleri her geçen artıyor. Kırşehir'de denetimler devam ediyor ve yetkililer vatandaşlardan kurallara uymalarını isterken tedbir amaçlı uyarılarda bulunuyor.
          İçişleri Bakanlığının "Kovid-19 Tedbirleri" konulu ek genelgesiyle geçtiğimiz günlerde faaliyetlerine başlayan merkez, elde edilecek sonuçlara göre illerde uygulanacağını açıkladı.
Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında oluşturulan İl Salgın Denetim Merkezi bünyesinde Whatsapp ihbar hattı kuruldu.
Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında oluşturulan İl Salgın Denetim Merkezi
bünyesinde Whatsapp ihbar hattı kuruldu. Vatandaşlar Covid-19 tedbirleri kapsamında her türlü şikayet ve ihbarlarını 112 çağrı merkezi veya 0530 124 22 79 nolu ihbar hattına bildirebilecek.
KURALLARA UYMAYANLARA MEN CEZASI
         Bunun yanında Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında oluşturulan İl Salgın
Denetim Merkezi bünyesinde Whatsapp ihbar hattı kuruldu. Vatandaşlar Covid-19
tedbirleri kapsamında her türlü şikayet ve ihbarlarını 112 çağrı merkezi veya 0530 124 22 79 nolu ihbar hattına bildirebilecek. Vatandaşlarımız şüpheli gördüğü bir durumda bu numaralar üzerinden bizlere ulaşabilecek. Denetim ekiplerimiz tarafından yapılan incelemeler sonucunda vatandaş veya iş yeri için ilk ihlalde uyarma, ikinci ihlalde idari para cezası, üçüncü ihlalde iş yeri için 1 gün faaliyetten men, eğer art arda ihlale devam ederse 3 çalışma günü faaliyetten men edilecek.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku