Güncel

"Minik Ahiler Değerlerini Öğreniyor"

"Minik Ahiler Değerlerini Öğreniyor"

31 Mayıs 2019 07:25
-A

+A

 

Kırşehir Bil Koleji Anaokulu öğrencileri ile "Minik Ahiler Değerlerini Öğreniyor" projesi kapsamında birbirinden özel,güzel kitaplar ve seslendirmeleri  Menekşe Ahmet Yalçıkaya  Müdürü Aynur Bayazıt  tarafından Bil Koleji Anaokulu Yıldızlar sınıfıyla birlikte çalışmalar yapıldı.
2017 yılı ekim ayında Menekşe Ahmet Yalçınkaya Anaokulu tarafından başlatılan 'Minik Ahiler Değerlerini Öğreniyor' projesi kapsamında öğretmen ve veliler tarafından değerler eğitimi içerikli yazılan on adet hikaye, Gençlik ve Spor Bakanlığı müşaviri tarafından 2500 adet bastırılmış olup kitaplar İzmir TRT radyo sanatçısı tarafından 'Dramaturg Metni' haline getirildi ve seslendirildi.
Minik Ahiler Değerlerini Öğreniyor Projesinde hazırlanan kitap ve seslendirmelerin ülkemiz geneline yaygınlaştırılması amacıyla Yenilikçilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü'ne sosyal etkinlik başvurusu yapılmış olup proje takvimine göre Aralık ayı itibariyle 81 ile dağıtıldı.
Minik Ahiler Değerlerini Öğreniyor Projesi’ndeki anlamı, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın milli ve ahlaki değerlerimizi öğrenmesi ve tanıtması.
Proje kapsamında öğretmen ve veliler tarafından hazırlanan ve bizim özgü değerlerimizin anlatıldığı hikayelerin çocukların eğitimine önemli ölçüde katkılar sunulan bir proje.Ahiliğin temellerinin atıldığı şehir Kırşehir’de, Ahi Evran-ı Veli’nin belirlediği prensipler ülkemizin ve bölgemizin gelişmesine ışık tutmuş, sosyal ve kültürel hayatımıza uzun yıllar yön vermiştir ahilikte  şimdi minik eller Ahiliği öğreniyor projesi ile hayata geçirildi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku