Güncel

"OTOMOBİL SÜRÜCÜLERİNDEN SAYGI BEKLİYORUZ"

"OTOMOBİL SÜRÜCÜLERİNDEN SAYGI BEKLİYORUZ"

13 Nisan 2018 07:56
-A

+A


     Bahar mevsimiyle birlikte Kırşehir'de bisiklet sezonu açıldı. Kırşehir'de bisikletler 7'den 70'e en iyi ulaşım aracı olarak görülüyor. Bisikletçilerde ise satışlar artmaya başladı.
Coğrafi yapısı sebebiyle bisiklet ve motosiklet ulaşımına müsait olan Kırşehir'deki bisiklet ve motosiklet sezonu açıldı. Bisiklet sezonun açılması vatandaşların ve çocukların olmak üzere satıcıların ve tamircilerin yüzünü güldürdü.
Özellikle Konyalılar işyerlerine giderken ya da tatil günlerinde bisikletlere biniyor. Kırşehir Belediyesi'nin şehirde uyguladığı bisiklet yolu ağı da her geçen gün bisiklete olan ilgiyi artırıyor.
BİSİKLET SATIŞLARINDAN ARTIŞLAR YAŞANIYOR
Havaların yavaş yavaş ısınması ile birlikte bisiklet satışlarında artışlar yaşandığını ifade eden bisiklet satıcıları, “Havaların yavaş yavaş ısınması ve güneşin yüzünü göstermesinin ardından bisiklet ve motosiklet satışlarımızda hareketlilik başladı. Yaşanan hareketlilik yüzümüzü güldürüyor. Kırşehirliler genellikle havaların ısınması ile birlikte arabalardan inerek bisikletlere biniyor. Bisiklet alan müşterilerimiz bisikletten çok bisiklet kalitesini bakıyor. Önceleri Bin TL satılan bisikletler alınmaz gözü ile bakılırken şimdileri o bisikletlere rağbet var. Müşterilerimiz genellikle markaları ürünlere ilgi gösteriyor. Çocuklar mağazamıza geldikleri zaman genellikle çizgi film kahramanlı olan bisikletlere ilgi gösteriyor. Doların artışı bisiklet fiyatlarına pek yansımadı. Bisikletlere genellikle yılbaşından yılbaşına zamlar geliyor. Bisiklet alan vatandaşlarımız genellikle fonksiyoneli çok olan bisikletlere yöneliyor. Yarış, dağ ve koşu bisikletlerine ilgi oldukça fazla. 300 TL’den başlayarak 15 bin TL’ye kadar bisikletlerimiz mevcut.  Mağazamızda her bütçeye ve her zevke uygun bisikletlerimiz mevcut. Bisiklet alınırken bisikletin malzemesine, kalitesine ve boyasına vatandaşlarımız dikkat etmeli. Vatandaşlarımız yeni çıkan markaları ve yeni bisiklet modellerini takip etmeleri gerekir” ifadelerini kullandı.
OTOMOBİL SÜRÜCÜLERİNDEN SAYGI BEKLİYORUZ
Gün içerisinde gideceği yere bisiklet kullanan okuyucularımızdan Gülbahar Sönmez, “Havaların ısınmasıyla birlikte bisiklet ve motosiklet satışlarında artışlar yaşanmaya başladı. Bu sezon oldukça bereketli bir sezon bekliyoruz. Kırşehir bisiklet yolları ve bisiklet kullanımı ile Türkiye’de önde gelen şehirlerimizden. Vatandaşlarımız bisikleti hem ulaşım için hem de spor amaçlı kullanıyorlar. Kırşehir Belediyemiz tarafından da daha güvenli bir sürüş sağlanması için bisiklet yolları yapılıyor. Bisiklet sürücülerimizin bu yolları kullanmalarını istiyoruz. Bisiklet ve motosiklet kullanıcıların bakımlarını yaptırarak güvenli bir şekilde bunlara binmesini istiyoruz. Bunun yanında bisiklet ve motosiklet sürücülerimizin kask takmalarını, akşam trafikte kendilerini belli edecek kıyafetler giymelerini istiyoruz. Otomobil sürücülerinden tek isteğimiz; bisiklet yollarımızı gasp etmemeli. Bizleri trafiğin içerisine sokup zarar verdirmesinler. Bazen otomobil sürücüleri bisiklet yollarının olmadığı yerlerde trafiğin içerisine giren bisiklet sürücülerini sıkıştırıyor. Özellikle araç kullananların bisiklet ve motor  sürücülerine saygı göstermesini ve dikkatli olmalarını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku