Güncel

"ÖZEL GÜNLER GÜZEL ANILAR" E-TWİNNİNG PROJESİ

"ÖZEL GÜNLER GÜZEL ANILAR" E-TWİNNİNG PROJESİ

Okunma: 1076

7 Ocak 2021 16:33
-A

+A

       Mucur Mutlu Temiz Anaokulu'nda özel günler güzel anılar Etwinning projesi uygulanmaya başlandı. Programın Kurucu Ortağı Ayşegül Özer ve Öğretmen Gülşah Ayas "ÖZEL GÜNLER GÜZEL ANILAR" adlı E-Twinning projesi ile eğitim platformu üzerinden ulusal ve uluslararası ortaklarla işbirliği yaparak çalışmaya başladılar. Birbirinden güzel etkinliklerle projeye imzalarını atan okul öğretmen ve öğrencileri başarılarını sergileyerek hem öğrendiler hem de eğlendiler.
       "Özel Günler Güzel Anılar Projesi"  4-6 yaş okul öncesi öğrencilerinde Belirli Gün ve Haftaların önemi hakkında farkındalık oluşturmak için hazırlandı. Müfredatta bulunan Belirli Gün ve Haftaları sanat, müzik, resim, drama ve web 2.0 araçları kullanarak öğrenmeyi kalıcı hale getirmeyi hedefledikleri proje kasım ayında uygulamaya geçti ve mayıs ayı sonuna kadar devam edecek.
          Programın Kurucu Ortağı Mucur Mutlu Temiz Anaokulu Öğretmeni Ayşegül Özer gazetemize yaptığı açıklamada; "E twinning projesi ulusal ve Avrupa düzeyinde uygulanan öğretmen öğrenci Veli işbirliğini ön planda tutan, öğrencilerin gelişimlerini destekleyip kullanılan yöntem teknikler ile öğrenme aktivitelerini kalıcı hale getirmeyi amaçlamaktadır. Projemizin okul öncesi öğrencilerin de belirli gün ve haftaların önemi hakkında farkındalık oluşturup Web 20 araçları ile öğrenmeyi kalıcı hale getirmeyi hedeflemektedir. 9 Türk 1 Polonyalı Polonyalı öğretmen tarafından yürütülmektedir. Kasım ayında başlamış olup mayıs ayı sonuna kadar devam edecektir. Projede emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.
ÖZEL GÜNLER GÜZEL ANILAR ETWİNNİNG PROJESİ
        Projeye katılım sağlayan okullar ve öğretmenler; Ayşegül Özer - Kurucu Ortak Kırşehir Mucur Mutlu Temiz Anaokulu, Sildan - Keskin Kurucu Ortak Niğde Bağlama Şehit Savaş İlkokulu ,Gülşah Ayas - Kırşehir Mucur Mutlu Temiz Anaokulu, Sultan Çetin -  Ankara Sincan Adalet Anaokulu, Semra Özdemir - Ordu Ünye Gölevi Anaokulu, Elif Kılıç - Mersin Tarsus - Tarsus Anaokulu, Aslı Toprak - Ankara Sincan Adalet Anaokulu, Özlem Menzilci - Aydın Yenipazar Anaokulu, Tuğba Yıldırım - Afyon Nene Hatun Anaokulu...
ETWİNNİNG AVRUPA’DAKİ OKULLAR İÇİN OLUŞTURULMUŞ BİR TOPLULUKTUR
       eTwinning, iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan personele (öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler v.b.) yönelik bir platform sunmaktadır. 2005 yılında Avrupa Komisyonunun öğrenme Programının ana hareketi olarak başlatılan eTwinning, 2014 yılından bu yana AB Eğitim, Öğretim, Gençlik ve Spor programi olan Erasmus+'a, sıkı bir şekilde entegre edilmiştir.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku