Güncel

“ŞİİRLERİM VE TİYATRO SANHESİ BENİM VAZGEÇİLMEZİMDİR”

“ŞİİRLERİM VE TİYATRO SANHESİ BENİM VAZGEÇİLMEZİMDİR”

4 Temmuz 2019 07:00
-A

+A

 

31 Haziran KaracakurtTürmenleri buluşma gecesi türküler, fedfak gösterileri ve şairlerin şiir dinletisiyle dinleyicileri mest etti. Karacakurt Türkmenleri gecesinde şair Sait Sargın’ın Vatan şiiri dinleyicilerinden büyük beğeni kazandı. Sait Sargın şairliğinin yanı sıra 15 yıldır da tiyatro alanın da da başarısını gösterip sanat dünyasında yer aldı. Sait Sargın gazetemize yaptığı açıklamada 1977 yılında ilk şiirimi yazdım, 77 yılından bu yana yazmayada devam ediyorum, şiirlerim ağırlıklı olarak vatan ve bayrak sevgisine değiniyorum, bütün bunların yanı sıra aşk şiirlerimde var. Bugüne kadar 3 şiir kitabı çıkardım ve Allah nasip ettiği sürece devamı gelcektir. KaracakurtTürmenler gecesinde okuduğum Vatan şiirinin büyük beğeni kazanması beni mutlu etti ve bu şiir benim 3 aylık çalışmam sonucunda ortaya çıkan bir eserdir. Şiirlerimi yazarken en büyük hassasiyetim şiirlerimi okuduğumda dinleyicilerimin yüreklerine dokunmaktır ve o gecede dokunabildiysem ise ne mutlu bana. Tiyatro sahnelerimde oluyor ve şehir dışında da gösterilerim gerçekleşiyor. Yurt dışında da birçok yerde sahne aldım ve 10 ayda da bir yurt dışı sahnelerimiz olacak. Şiir okurken sürekli sahnede olmanın avantajını yaşıyorum ve eserimi okurken duygularımı yaşayarak dinleyicilerimin karşısında olmak okuduğum şiiri de anlamıyla birlikte duygularımı da yaşatıyorum.
SAHNELERİMDE SOKAK DİLİNİ KULLLANIYORUM
Sargın;”Tiyatro çalışmalarım her alanda yapıyorum sunumlarım kısıtlı değildir Çanakkale haftasında, Çanakkale gösterim oluyor önemli ve mübarek gecelerimizde o güne özel gösterilerim oluyor. Gösterimlerim milli ve manevi değerlerim ön planda tutup İstanbul dilini kullanmadan sokak dilini konuşuyorum, dinleyicilerim doğal şiveyi daha çok seviyor çünkü özümüzü kullanıyoruz”.
MANEVİ YÖNDEN ÇOK MUTLUYUM
Sargın;”Tiyatromla çok mutluyum zaten mutlu olmaz isem devam etmezdim, herşey maddi yönü değil manevi yönü de vardır. Sayın Valimiz İbrahim Akın’ın isteği ile 15 Temmuzda Kırşehir meydanında bir gösterim olacak ve 15 Temmuz’da sahnem almak beni çok mutlu edecek” dedi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku