Güncel

"Yazıyorum/Çiziyorum" yarışması sonuçlandı...

"Yazıyorum/Çiziyorum" yarışması sonuçlandı...

Okunma: 646

15 Aralık 2020 16:09
-A

+A

      Türkiye Diyanet Vakfı’nın katkılarıyla Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Sosyal hizmet kurumlarında (çocukevi, çocuk evleri sitesi ve ÇODEM) ikamet eden çocuklarımıza yönelik "Yazıyorum/Çiziyorum" etkinliği kapsamında düzenlenen yarışma ilimiz genelinde sonuçlandı. Kırşehir Müftülüğü tarafından yapılan açıklamada Aile ve Dini Rehberlik Başkanlığının 10.09.2020 tarihli ve 69097877-204-E.630264 sayılı yazı gereğince; sosyal hizmet kurumlarında ikamet eden çocuklara yönelik Yazıyorum/Çiziyorum etkinliği kapsamında; Kırşehir Valiliğinin 04.12.2020 tarihli ve E.866626 sayılı onayı ile teşekkül ettirilen Değerlendirme Komisyonu 09 Aralık 2020 Çarşamba günü tarihinde Kırşehir İl Müftülüğünde toplanmış olup, yapılan değerlendirme sonucunda dereceye girenler ve verilen ödüller belirlenmiştir." bilgisi aktarıldı.
YAZIYORUM ÖYKÜ DALI YARIŞMASI: Sultan ŞAHİN-300 TL birinci, Sevim Nur AYDIN-200 TL ikinci ve Buse ELLİKÇİ-100 TL üçüncü oldu.
YAZIYORUM ŞİİR DALI YARIŞMASI: Funda BÜYÜKGÜLLÜ-300 TL birinci, Elanur AYDIN  -200 TL ikinci ve Meryem ÇETİN-100 TL   üçüncü oldu.         
ÇİZİYORUM YARIŞMASI: Meryem ÇETİN-300 TL birinci, Sultan YILMAZ-200 TL ikinci ve Ceylin KAYA-100 TL üçüncü oldu.
        Diyanet İşleri Başkanlığı, cami merkezli din hizmetinin yanı sıra pek çok kurum aracılığıyla her kesimden insanımıza din hizmeti sunmaktadır. Sosyal hizmet kurumlarında (çocukevi, çocuk evleri sitesi ve ÇODEM) ikamet eden ve toplumumuzun kırılgan kesimlerinden olan çocuklarımıza ulaşmayı din hizmetinin bir parçası olarak görmektedir. Bu bağlamda, ilgili Bakanlıkla yapılan protokol kapsamında çocuklarımızı İslâm dininin değerleriyle buluşturarak ahlakî gelişimlerine katkı sağlamak Başkanlığımızın hedefleri arasındadır. Bu hedef doğrultusunda din görevlilerimiz büyük bir özveri ve azimle sosyal hizmet kurumlarında belli periyotlarla çocuklarımızla buluşarak onlara millî ve manevî değerleri kazandırmak için gayret sarf etmektedirler.
Başkanlıkça, çocuklarımızın manevi değerlerimizi içselleştirmeleri ve bu değerlerle güçlenerek sorunların üstesinden gelme/toplumla bütünleşme becerisi kazanmalarına katkı sağlamak üzere  “Yazıyorum-Çiziyorum” başlıklı bir etkinlik düzenlendi.
Etkinlik yazma (şiir-masal-öykü) ve çizim (resim-karikatür) olmak üzere iki ana dalda ve 5 kategoride yapıldı. Yarışmaya dair değerlendirme ve ödüller şu şekilde oldu:
           DEĞERLENDİRME VE ÖDÜLLER
1.       İl müftülüğü bünyesinde eserleri değerlendirmek üzere şiir, masal, öykü, resim ve karikatür olmak üzere beş kategori için ayrı Değerlendirme Kurulları oluşturulacaktır.
2.       Yazıyorum dalında değerlendirme; edebî unsurlar (35 puan), temanın işleniş tarzı (35 puan) , Türkçe ve gramer kuralları (30 puan) olmak üzere 100 tam puan üzerinden yapılacaktır.
3.       Çiziyorum dalında değerlendirme; resmin özgünlüğü (30 puan), sanatsal değeri (30 puan), yaratıcılık ve konunun mesajı (40 puan) olmak üzere 100 tam puan üzerinden yapılacaktır.
4.       Değerlendirme kurulu üyeleri 7-11 Aralık 2020 tarihleri arasında toplanarak;  “Çiziyorum”  dalındaki çizimleri ve “Yazıyorum” dalındaki metinleri değerlendirip her kategoride ilk üçe girmeye değer bulunan eserleri belirleyeceklerdir. Yazıyorum dalı kurul üyeleri dilerlerse toplantı öncesi bireysel okumalar yapabileceklerdir.
5.       Dereceye giren   “Yazıyorum” dalındaki eserler e-posta; “Çiziyorum” dalındaki eserler posta yoluyla 18 Aralık 2020 tarihine kadar il müftülükleri tarafından Başkanlığımıza gönderilecektir.
6.       Dereceye giren eserlerin ilanı il müftülükleri tarafından yapılacak olup etkinliğin her 5 kategorisinde birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödülleri verilecektir.
7.       İl müftülüklerimizce birinciye 300 tl, ikinciye 200 tl, üçüncüye 100 tl ödül; etkinliğe katılan tüm çocuklara ise ekte gönderilen “katılım belgesi” verilecektir.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku