Genel

150 KİŞİ DAHA YENİ İŞE KAZANDIRILACAK

150 KİŞİ DAHA YENİ İŞE KAZANDIRILACAK

Okunma: 586

22 Nisan 2021 14:44
-A

+A

 

 
İŞKUR VE ÇEMAŞ YENİ İSTİHDAMA KOŞTU 34 KİŞİ İŞBAŞI YAPTI.
İŞKUR ve ÇEMAŞ istihdam ortaklığı başarılı sonuçlara ulaşmış ve İŞKUR ile ÇEMAŞ istihdam güç birliği ile yeni protokol imzalandı.
Bu protokol kapsamında Kırşehir Çalışma ve İşkur İl Müdürü Metin Ülgen KAYA, İl Müdür Yardımcısı Ahmet Hamdi ÜNAL ve Şube Müdürü Fatih MENEKŞE, ÇEMAŞ’a ziyarete bulundular.
 Bu ziyarette çalışanlar ile görüşülmüş,  çalışma ortamları gezilmiş ve gelecekteki hedefler konusunda ÇEMAŞ  Genel Müdürü Kaan  ÖZKAN’dan bilgi alındı.
Kırşehir Çalışma ve İşkur İl Müdürü Metin Ülgen KAYA “ İş dünyasında şirketler, vizyonunu ve misyonunu belirleyip ona göre hareket etmesi gerekmektedir. İlimizde ÇEMAŞ hem vizyonu hem de misyonunu belirlemiş ve stratejisini gerçekleştirirken misyonuna göre davranmaktadır. ÇEMAŞ hedeflerini uygularken istihdam artışını sağlamasında kurumuz ile ortaklaşa düzenlediğimiz İşbaşı Eğitim Programından yararlanmakta.
KAYA sözlerine devam ederek; “ Yıl boyunca ÇEMAŞ ile üç farklı mesleklerde kurs programı düzenlemiş bulunmakta ve yeni kurs programımız içinde protokol imzalamaktayız.  Daha önce Bilgisayarlı Makine (CNC operatörü) mesleğinde açtığımız kurs programında 93.372 T.L. bütçe ile,  Dökümcü (Metal) mesleğinde 116.402 bütçe ile 14 kişinin istihdamını sağlamış bulunmaktayız.  Şimdiki protokolümüzde ise 334. 440 T.L. bütçe ile 20 kişilik istihdamımızı yapmış bulunmaktayız.  Toplamda ise 34 kişinin işbaşı yapmasını sağlayarak artı istihdamı gerçekleştirdik” dedi.
İşkur İl Müdürü KAYA “pandemin sürecinde ÇEMAŞ’IN ek istihdam sağlaması, hem ilimiz adına hem de kursiyerlerimizin işgücü piyasasına kazandırmak adına önemli bir gelişmedir. Bu yıl içinde ÇEMAŞ işbirliği ile ek 150 kişinin daha istihdamının sağlanacağı müjdesi haberini almış bulunmaktayız. Toplamda inşallah yıl sonuna kadar ÇEMAŞ’a 184 işçinin kazandırılıp işbaşı yapacağı adeta bir müjde niteliğindedir. Bu konuda Sayın ÖZKAN’a İl Müdürlüğümüz ile beraber yürüttüğü çalışmalarından dolayı teşekkürlerimizi sunmaktayız”dedi.
 
 
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku