Güncel

2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı toplantısı yapıldı...

2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı toplantısı yapıldı...

Okunma: 338

20 Ağustos 2020 17:03
-A

+A

     2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı Hazırlık çalışmaları ile Merkezi Sınav Değerlendirme Toplantısı 19 Ağustos tarihinde, Vali İbrahim Akın'ın başkanlığında yapıldı.
      Kırşehir Öğretmenevinde İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz'in sunumuyla gerçekleştirilen toplantıya İl Maarif Müfettişleri Başkanı ile İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri katıldılar.
Toplantı; maske ve mesafe kuralları uygulanarak hijyen ve uzaktan eğitim konuları başta olmak üzere hazırlık çalışmalarının planlanması çerçevesinde gerçekleştirildi.
     Toplantıda 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı için yapılan hazırlık çalışmaları hakkında bilgiler verildi. Ayrıca 2019-2020 Yılı LGS ve YKS Merkezi Sınavlarının Değerlendirilmesi yapılarak, ilimizin son üç yılına ait (2018-2019-2020) başarı grafikleri slayt eşliğinde anlatılarak, bilgi aktarımı sağlandı.
      Yapılan toplantıda; okullardaki hijyen çalışmaları, okuların eğitim ve öğretime hazır hâle getirilmesi, sene başı seminer çalışmaları, destekleme ve yetiştirme kursları ile EBA erişim noktaları ele alındı.
24 Ağustos’ta başlayacak olan öğretmenlerin mesleki gelişim çalışmaları ve okullarda salgına karşı alınacak önlemler kapsamında yürütülen faaliyetleri değerlendirildi.
        Koronavirüs tedbirleri kapsamında Bilim Kurulunun önerisi doğrultusunda Millî Eğitim Bakanlığınca kararlaştırılan 31 Ağustosta başlayacak uzaktan eğitim süreci ve 21 Eylülde başlayacak yüz yüze seyreltilmiş eğitim süreci ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
2020-2021 Eğitim Öğretim Yılında öğrenciler, öğretmenler, veliler ve tüm toplumun sağlığını olabildiğince korumak için her türlü çalışmanın yapılacağına işaret etti.
         24 Ağustos’ta başlayacak olan mesleki çalışmaların öncelikli konuları olan “yüz yüze eğitim başladığında çocukların uyumunun nasıl sağlanacağı” ve “ilçelerimizde/okul-kurumlarımızda yetkin öğretmenlerin ‘Uzaktan Eğitim Sorumlusu’ olarak görev yapacağı” konularının altı çizilirken, aynı şekilde hijyen koşullarının sağlanması noktasında bir sorumluluk paylaşımının da yapılacağını, yatılı ve pansiyonlu okulların eğitim öğretime hazır hale gelmesi için hijyen çalışmalarına önem verildiği belirtildi.
EBA Destek Noktasıyla ilgili yapılan çalışmalar hakkında da bilgi verilen toplantıda, il olarak neler yapabileceğimiz konusunda alt yapı çalışmalarının güçlendirilmesi için ön çalışmalara önem verilmesini istedi ve ekip çalışmasının oluşturulmasına değinildi.
Yapılan toplantıda, Uzaktan Eğitim Koordinasyon Birimi görüşüldü, ayrıca mevcut durumdaki okulların fiziki durumunun sürece uygun hale getirilmesi görüşüldü. Bakım onarıma ihtiyaç duyan okulların ise hızlı bir şekilde tamamlanarak eğitim öğretime hazır hale getirilmesi ile ilgili değerlendirmeler yapıldı.            
       Toplantı sonunda bir değerlendirme yapan Millî Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, faydalı ve verimli bir toplantı gerçekleştirildiğini vurgulayarak katılımcılara teşekkür edip yeni eğitim öğretim yılının ülkemiz, İlimiz ve öğrencilerimiz için sağlıklı günlere ve hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku