Güncel

350 KİŞİLİK KYK YURDU SAĞLIK ÇALIŞANLARA TAHSİS EDİLDİ

350 KİŞİLİK KYK YURDU SAĞLIK ÇALIŞANLARA TAHSİS EDİLDİ

1 Nisan 2020 17:19
-A

+A

               Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı Yasin YÜCESAN, sağlık çalışanları için destek amaçlı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanlığının yoğun çalışmaları sonucunda gerçekleşen Kırşehir'de  yer alan 350 kişi kapasiteli KYK yurdu, Kırşehir Valiliği tarafından sağlık çalışanlarına tahsis edildi.
              Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanlığının 10 gündür süren yoğun uğraş ve girişimleri sonucu gece gündüz demeden salgın nedeniyle hasta olan insanlara yardım etmeye çalışan sağlık çalışanlarının daha iyi koşullarda dinlenmesi ve aile ve yakın çevrelerine olası virüs bulaştırma riskini ortadan kaldırmak amacıyla Kırşehir'de  yer alan 350 kişi kapasitesi KYK yurdu Kırşehir Valiliği tarafından sağlık çalışanlarına tahsis edildi.
              Çalışmaları yakinen takip eden Başkan Yücesan, “Bizim için önemli olan öncelik bütün birimleriyle sağlık çalışanlarımızın güvenliğidir. Çünkü evlerinden, çocuklarından, ailelerinden ayrı yaşayarak canla başla şifa dağıtmaya çalışıyorlar. Sedye taşıyan personelden, hastanın ateşini ölçen hemşireye ve muayenesini yapan doktora kadar bütün sağlık çalışanları bizim için birdir ve önemlidir. Bu kapsamda KYK yurdu Kırşehir Valiliği tarafından sağlık çalışanlarına tahsis edildi. Bu konuda desteklerini bizden esirgemeyen Kırşehir Valisi İbrahim AKIN’a, İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ali BULUT’a, Hastane Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Yahya ŞAHİN’e, Gençlik ve Spor İl Müdürü Faruk ŞAHİN ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Sağlık Çalışanlarımızın Yurda ulaşımları belediye otobüsleri tarafından ücretsiz olarak sağlanacaktır." dedi.  
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku