Güncel

81 İLİN BELEDİYESİ ARITMA İÇİN GELİYOR

81 İLİN BELEDİYESİ ARITMA İÇİN GELİYOR

7 Mayıs 2018 07:14
-A

+A

   Malatya Büyükşehri Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Türkiye Belediyeler Birliği ile ortak gerçekleştirdiği projelere bir yenisini daha ekledi. 7-8 Mayıs 2018 tarihinde Kırşehir dahil 81 ilin belediyelerinin katılımıyla “Atıksu Arıtma Çalıştayı” düzenliyor
Büyükşehir süreciyle kurulan ve Malatya’nın tamamının altyapısını yenilemek için çalışmalar yapan MAKSİ Genel Müdürlüğü çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
Altyapı çalışmalarının yanı sıra çalıştaylar düzenleyerek etkin ve verimli çalışmalar yapıyor. Su kayıplarının kontrol edilmesi ve sisteme kazandırılmasıyla ilgili 26-27 Ekim 2017 tarihinde Kırşehir dahil 81 ilden 150 kişinin katılımıyla; 1. Su Kayıpları Çalıştayı Malatya’da yapılmıştı. İçmesuyu kadar kullanılan suların arıtılarak değerlendirilmesinde öneminin farkında olan MASKİ çalıştaylarına bir yenisini ekledi.  Kurulduğu günden beri altyapı çalışmalarının yanı sıra İleri Biyoloji Atıksu Arıtma Tesisi’nde atıksuları arıtıp, doğaya kazandırarak çevre ve insan sağlığını koruyor. Bu kapsamda Türkiye Belediyeler Birliği ile ortak çalışmalar gerçekleştiriyor. 7-8 Mayıs 2018 tarihlerinde Kırşehir dahil 81 ilin belediyelerinin katılımıyla  “Atıksu Arıtma Çalıştayı” düzenliyor. Kırşehir dahil 81 il belediyelerinden katılımcılar, alanında uzman akademisyenlerin katılacağı çalıştay MASKİ Genel Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirilecek. Çalıştayda yapılacak sunumların ardından MASKİ Genel Müdürlüğü’ne ait İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’ne teknik gezi düzenlenecek.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku