Güncel

ABDULLAH ULUSOY;”SAYIN VALİMİZ İBRAHİM AKIN ve İL ÖZEL İDARESİ EKİBİNE TEŞEKKÜR EDERİZ”

ABDULLAH ULUSOY;”SAYIN VALİMİZ İBRAHİM AKIN ve İL ÖZEL İDARESİ EKİBİNE TEŞEKKÜR EDERİZ”

17 Haziran 2020 16:34
-A

+A

         Kaman İsahocalı köyünde yol çalışmaları Vali İbrahim Akın’ın talimatı ile  İl özel idarenin çalışmaları bitti.
Konu ile açıklama yapan İsahocalı köy muhtarı Abdullah Ulusoy,”İsahocalı köyü yolların bozuk olması nedeni ile köylülerin özelikle yağmurlu ve kış aylarında büyük sıkıntı yaşıyordu, yaz aylarında araçların geçmesi ile birlikte toz dumanını mağdur etmekteydi. İl Özel idarenin çalışmaları ile yeni yollarına kavuşan köylüler yaşadıkları sıkıntılardan kurtuldular.Abdullah Ulusoy ,köyümün kendim ve köyümün adına sayın valimiz İbrahim Akın il özel idaresi çalışan ve yol yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Rabbim devletimize zarar zeval vermesin ülkemizin en ücra yerlerine kadar hizmet götüren ve sıkıntılarımızı gidermek için çalışan görevlilerimizden Allah razı olsun” dedi.
         Ulusoy;  İsahocalı'nın alt yapısı olarak kanalizasyon sistemi yoktu, 3 yıl önce kanalizasyon yapımı gerçekleşti, geçen yıl da su alt yapısı yenilenmişti. Bunun sonucu olarak köyümüzün yolları tamamen bozulmuş vaziyette idi. 13.04.2020 günü Kırşehir Özel İdaresi, yollarımızı yapmak için kamyonlarla Okul bahçesine malzeme çekmeye başladı. 
Kırşehir İl Özel İdaresi, merkez ve ilçelere bağlı köylerde yol yapım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
2020 yılı çalışma programları kapsamında; Mucur, Akçakent, Çiçekdağı, Kaman, Akpınar, Akçakent ilçesi köyleri köy içi yol yapım ve bakım çalışmaları sürdürülüyor.
İl Özel idaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü 2020 yılı yol yapım ve onarım çalışmaları kapsamında; köy içi yol bakım ve onarım, stabilize bakım ve yapım çalışmaları yapıyor.
         Çalışmaların planlı şekilde sürdürüldüğünü söyleyen İl Özel İdare Genel Sekreteri Kurtuluş Yılmaz, yapılan çalışmalarla yol noktasında yaşanan sıkıntıların ortadan kaldırılmak olduğunu söyledi.
Yılmaz, açıklamasında; "2020 yılı yol yapım işleri kapsamında vatandaşlardan gelen talepler ve planladığımız programlar kapsamında köy içi yol yapım çalışmalarımız devam ediyor. Amacımız köylerde yaşayan vatandaşlarımızın yol konusunda yaşadığı sıkıntıları ortadan kaldırmaktır. Bu kapsamda ekiplerimizin çok yoğun çalışması sonucu Merkez ve ilçe köylerimizin bir çok köy içi stabilize yol ve bakım çalışmaları tamamlanmış durumda” dedi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku