Güncel

AEÜ'DE “İLE MECNUN” İSİMLİ TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ

AEÜ'DE “İLE MECNUN” İSİMLİ TİYATRO OYUNU SAHNELENDİ

24 Mayıs 2018 07:39
-A

+A


            Sosyal, kültürel ve bilimsel faaliyetlerin önemsendiği üniversitemizde KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığının destekleri ile yürütülen “KOP ile Gönül Havzası Sahnede” projesi kapsamında ve ÜNİKOP etkinlikleri çerçevesinde Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı tarafından hazırlanan “İle Mecnun” isimli tiyatro oyunu sahnelendi. Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda sahnelenen “İle Mecnun” tiyatro oyununa Üniversitenin Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt, akademik ve idari personel, öğrenciler ve tiyatro severler katıldı.
Ünlü tiyatrocu Ahmet Yenilmez ile Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı öğrencilerinin hazırladığı ve başarılı bir şekilde sahneledikleri “İle Mecnun” tiyatro oyunu izleyenlerden tam not aldı.
Tiyatro oyununun sonunda bir konuşma yapan Üniversitenin Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt, sosyal ve kültürel faaliyetlere ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirterek Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin bu tür etkinlik ve programlara her zaman destek vereceğini dile getirdi. Sahneledikleri başarılı performanstan dolayı ünlü tiyatrocu Ahmet Yenilmez ile Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı öğrencilerine teşekkür eden Kurt, günün anısına Ahmet Yenilmez’e hediye verdi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku