Genel

AFAD Gönüllülerine İlkyardım Eğitimi Verildi

AFAD Gönüllülerine İlkyardım Eğitimi Verildi

Okunma: 504

7 Temmuz 2021 13:52
-A

+A

 

 Kırşehir Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün (AFAD) gönüllülerine ilk yardım eğitimi verildi.
2. Grup Destek AFAD Gönüllüsü Saha Eğitimleri kapsamında, İl Sağlık Müdürlüğü Personelleri tarafından AFAD Gönüllülerine  ilkyardım eğitimi verildi.
İl AFAD Müdürü İbrahim AVŞAR’ ın katılımı ile gerçekleşen ilkyardım eğitiminde; İlkyardım ve temel bilgiler, olay yerinin değerlendirilmesi, vücut ile ilgili temel bilgiler, temel yaşam desteği, kanamalar ve şok, yaralanmalar, yanık ve donma, bilinç bozuklukları ve kırık, çıkık ve burkulmalar, boğulmalar, taşıma teknikleri, hava yolu tıkanıklığında ilkyardım gibi konular Destek AFAD Gönüllülerine anlatıldı.
2. Grup Destek AFAD Gönüllülerimize yönelik eğitimlerimiz hafif arama kurtarma, yangın müdahale becerisi eğitimleri ile devam edecektir.
Eğitimde katılımcılara, ilk yardım temel bilgileri, hasta ve olay yerinin değerlendirilmesi, temel yaşam desteği, tam tıkanıklıklar, kanama, yaralanma, bilinç bozuklukları, kırık, çıkık, yanık, donma, zehirlenme, hayvan ısırması ve sokmalarında ilk yardım ile heimlich ve rentek manevrası konusunda bilgiler verildi.Yazılı ve uygulama sınavlarında başarılı olan AFAD gönüllüleri acil durumlarda ilk yardım müdahalesinde bulunabilecek. AFAD İl İbrahim AVŞAR ,aptığı açıklamada, müdürlükleri koordinesinde İl Sağlık Müdürlüğü uzmanlarınca AFAD gönüllülerine iki günlük temel ilk yardım eğitimi verildiğini söyledi.Kapsamlı ve verimli geçen eğitimle, AFAD gönüllülerinin acil durumlarda ilk yardım müdahalelerinde bulunabilecek hale getirildiğini belirten AVŞAR, "Eğitim sonrası başarılı olan AFAD gönüllülerimize ilk yardımcı kimliği verildi. Gönüllü neferlerimize hayatlarında başarılar diliyorum. Katkılarından dolayı İl Sağlık Müdürlüğü eğitim uzmanlarına da teşekkür ediyorum." diye konuştu.


Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku