Güncel

Afganistan Büyükelçiliği Eğitim Ateşesi Nurullah Nuri Rektör Karakaya’yı Ziyaret Etti

Afganistan Büyükelçiliği Eğitim Ateşesi Nurullah Nuri Rektör Karakaya’yı Ziyaret Etti

Okunma: 280

22 Ağustos 2020 11:49
-A

+A

        Afganistan Büyükelçiliği Eğitim Ateşesi Nurullah Nuri, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’yı ziyaret etti. Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette eğitim öğretim alanında karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.
        Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nin son yıllarda gerçekleştirdiği çalışma ve projelerle bölgesinde ve ilinde çok önemli bir konuma geldiğini belirten Afganistan Büyükelçiliği Eğitim Ateşesi Nurullah Nuri, üniversitenin eğitim öğretim alanında yürüttüğü projelerin oldukça değerli olduğunu kaydetti. Kırşehir’de ve üniversitede bulunmaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Nuri, Afganistanlı öğrencilerin Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nde eğitim öğretim görmelerinin ve kültür elçiliği yaparak gelecek nesillere aktarmalarının her iki ülke için önemli olduğunu vurguladı.
          Üniversitenin proje ve çalışmaları hakkında bilgiler veren Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, üniversitenin Türkiye’deki Kalite Yönetim Belgesine sahip ilk devlet üniversitesi olduğunu ve ülkemizdeki diğer üniversitelere model olduğunu dile getirdi. Eğitimde kaliteye öncelik vererek Ahi Evran-ı Veli’nin insan yetiştirme modelini örnek aldıklarını anlatan Rektör Karakaya, Ahi Yeterliliğe Dayalı Eğitim Projesi(AYDEP) ile de bu yolda ilerlediklerini söyledi. AYDEP ile pandemi döneminde öğrencilerin eğitim öğretimini aksatmayarak onların eğitimlerine devam etmelerinin sağlandığını kaydeden Prof. Dr. Vatan Karakaya, proje ile öğrencilerin üniversitedeki ilk yılından mezun oldukları zamana kadar aldıkları eğitim ve kazanımlarının değerlendirmesinin yapılabileceğini belirtti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Üniversite Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Afganistan Büyükelçiliği Eğitim Ateşesi Nurullah Nuri’ye teşekkür etti.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku