Güncel

Afganistan’ın Tolo-E Saadet Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Afganistan’ın Tolo-E Saadet Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

22 Şubat 2019 07:06
-A

+A


Geçtiğimiz günlerde Kırşehir Ahi Evran Üniversitesine  bir ziyaret gerçekleştiren Afganistan’ın Tolo-E Saadet Üniversitesi Yönetimi KAEÜ  Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ile bir görüşme gerçekleştirdi. 20 Şubat 2019 tarihinde rektörlük makamındaki görüşmeye Tolo-E Saadet Üniversitesi Kurucusu Dr. Selahattin Burhani, Üniversite Temsilcisi Hamidullah Rızazade ve Bektaş Tufan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökbel ile Dış İlişkiler Ofisi Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Erman Akıllı katıldı.
Üniversitemizin faaliyetlerini, yenilikçi çalışmalarını, projelerini ve ülkeye kazandırdığı değerleri yakından takip ettiklerini anlatan Tolo-E Saadet Üniversitesi Kurucusu Dr. Selahattin Burhani, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ile iş birliği içinde olmak istediklerini belirtti. Üniversitemiz ile Tolo-E Saadet Üniversitesi arasında Tıp, Mühendislik – Mimarlık, İslami İlimler ve Ziraat Fakülteleri ile karşılıklı iş birliği protokolleri imzalamak istediklerini dile getiren Burhani, her iki üniversitenin de birbirinden faydalanacak birçok alanı olduğunu söyledi.
Ulusal ve uluslararası alanlarda iş birliğini önemsediklerini, çok sayıda üniversite ikili ilişkiler kurulduğunu dile getiren Rektör Karakaya, Afganistan’ın Tolo-E Saadet Üniversitesi ile iş birliği içinde olmaktan mutlu olacaklarını sözlerine ekledi. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Tıp, Mühendislik – Mimarlık, İslami İlimler ve Ziraat Fakülteleri ile Tolo-E Saadet Üniversitesinin fakülteleri arasındaki ilişkilerin gelişerek her iki üniversitenin birbirlerinden fayda sağlayacağını kaydeden Prof. Dr. Vatan Karakaya, bu ikili iş birliğinin her iki üniversiteye ve ülkeye hayırlı olmasını temenni etti.  
Görüşmenin devamında Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ile Tolo-E Saadet Üniversitesi Kurucusu Dr. Selahattin Burhani arasında karşılıklı iş birliği protokolü imzalandı. Görüşme sonunda Tolo-E Saadet Üniversitesi Kurucusu Dr. Selahattin Burhani tarafından Rektör Karakaya’ya Tolo-E Saadet Üniversitesi cübbesi giydirildi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku