Güncel

AHİ “GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ” 8. PROGRAMINI

AHİ “GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ” 8. PROGRAMINI

24 Nisan 2018 07:58
-A

+A


Bu yıl ikincisi düzenlenen Pendik Kaymakamlığı, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ahisiad’ın ortaklaşa yürüttükleri Ahi“Gençlerimize Güveniyoruz” projesinin 8.cisi Velibaba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.
Velibaba Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleşen programa, Seminere konuşmacı olarak Gurbetçiler Plastik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Erol KÖSTEK katıldı.. Erol KÖSTEK, İş sektöründeki yaşamış olduğu tecrübeleri anlatarak, Memleketinde okuduğu günleri, çocukluk anılarını anlatarak, İstanbul’a gelerek gençlik yıllarını anlattı.Yurt dışında Libya’da çalışmaya gittiğini ve hep zor işler istediğini, başarının tesadüf olmadığını bunun yolunun dürüst çalışmadan geçtiğini belirtti.Kendime güven, işimi dürüst yapmak bana hep başarıyı getirdi.Şu anda 200 çalışanı olan bir fabrikanın sahibi olduğuna değinen Erol Köstek, her zaman nerden geldiğimi unutmadım.Zor günlerimi unutmadım, memleketimi unutmadım çünkü hale o memleketle o memlekette öğretmenlik yapmış öğretmenlerimizlede birlikte olarak eğitim camiasına nasıl katkılar sunarız diye bunlarında hesaplarını yapmaktayız dedi.
Gazeteci-Yazar Dünya Kırşehirliler Dernek Başkanı Ünal KAYA, Ahi Evran ve Ahilik sisteminden bahsetti.Ahilik sıfatlarını anlatarak, proje kapsamında okullarda uygulanmakta olan Orta sandığı, Güvenilir Eller (Kantincisiz kantin), Ahilik kitaplığı hakkında bilgiler verdi
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku