Güncel

Ahi Basın Birliği güçleniyor...

Ahi Basın Birliği güçleniyor...

Okunma: 1291

25 Aralık 2020 16:03
-A

+A

      Kırşehir yerel basını yıllardır bir araya gelmenin bir çatı altında buluşmanın gayreti içindeydi. Kurucular Hasan Eraslan, Murat Sürmeli, Aydın Kahraman, Havva Karakaya, Türkan Cihan Dinç kuruluş dilekçelerini sivil toplumla ilişkiler müdürü Cemalettin Duran’a vererek derneklerine resmiyet kazandırdılar.
      Kırşehir’de yıllardır süren basını tek çatı altında buluşturma gayretleri meyvelerini vermeye başladı.
Kırşehir basınının omurgasını oluşturan, Memleket, Çınar, Aşıkpaşa, Umut , Yeşilyurt Gazeteleri ile Kırşehir Televizyonu, Ahi Televizyonu ve Umut FM bir araya gelerek, “Ahi Basın Birliği” adında bir dernek kurdular. Çiğdem Gazetesi de Ahi Basın Birliği Derneğine katılma kararı alarak tek çatı altında birleşti.
       Nihayet Memleket, Yeşilyurt, Çınar, Aşıkpaşa, Umut Gazeteleri Ahi Televizyonu, Kırşehir Televizyonu (KTV) ve Umut Fm radyo bir araya gelerek Ahi Basın Birliği Derneği adı ile tek çatı altında birleştiler.
Kırşehir’in ciddi ve en eski gazetelerinden Çiğdem Gazetesi de Ahi Basın Birliği Derneğine katılma kararı ile derneğin gücüne güç katılmıştır.
    Geçici yönetim kurulu Hasan Eraslan şehrimiz " Basınının omurgasını oluşturan beş gazete ve iki televizyon ve radyo yöneticileri bir araya gelerek yıllardır süren dağınıklığa son verdik. “Ahi Basın Birliği” doğru haber vermeyi, yorumda dürüst olmayı ve fikirde Kırşehirlinin yanında olmayı ilke edinecektir.
         “Ahi Basın Birliği” tüm siyasi görüşlere eşit yakınlıktadır. Biz hiç kimsenin tetikçisi veya düşmanı değiliz. Bizim kutsallarımız bellidir. Kuran’a, devlete ve bayrağa saygılı olan herkes ile çalışır, yardımcı oluruz.
Bundan önce olduğu gibi bundan sonrada Türkiye’nin ve Kırşehir’in menfaatleri önceliğimiz olacaktır.
Halkın gören gözü, işiten kulağı, düşünen beyni olmayı meslek edinen gazeteciliğin itibar ve onurunun zedelenmesine asla izin vermeyeceğiz. Derneğimize katılmak isteyen diğer basın kuruluşlarına kapımız açıktır, dedi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku