Güncel

Ahi Esnaflarından Başkan Bahçeci’ye Tam destek

Ahi Esnaflarından Başkan Bahçeci’ye Tam destek

11 Mart 2019 07:02
-A

+A

Başkan Bahçeci Ahi Çarşısı esnaflarını müjdeyi verdi :Tarihi Ahi Çarşımızın dış cephe giydirilmesini yaparak Kırşehir’imize  yakışır bir çarşı haline getireceğiz.
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci Ahi Çarşısı esnafları  ile bir araya geldiği kahvaltıda çarşı esnaflarına çarşının daha da güzelleşip ve gelişmesi için her daim yanlarında olacağını ve Ahi Çarşısının değeri ve önemine vurgulayarak Ahi çarşısı esnaflarının kendilerine verdiği destekten dolayı teşekkür etti ve  tarihi Ahi Evran Çarşısının   Külliyeye yakışır şekilde olması için en kısa zamanda çarşının dış giydirmesini yapacakları müjdesini verdi.
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci,2009 yılından  bu tarafa  iki dönemdir yapmış olduğu çalışmaları ve yapacak olacağı projelerini tanıttı. Yaşar Bahçeci; ”önümüzde bir seçim var ve bu seçim geleceğimiz açısından son derece önemli insanların hayatındaki yaptıkları tercih insanların gidişatını belirliyor ise yapılan tercihlerde şehrin geleceğini belirliyor.2’DE
10 yıldır birlikte şehrimizi ayağa kaldırmak için ,şehrimize bir gelecek sunmak için geleceğe umutla bakan bir şehir inşa ediyoruz.2009 yılına bakarak ve şimdiki gelmiş olduğumuz noktada bizim başarılı olup olmadığımız ortaya çıkıyor.Belediye başkanlarına verilen oyların sebebi bizlere hizmet etmek için ,bizler neden bu oylara talip oluyoruz hizmet etmek için ,onun için 10 yılın sonunda Yaşar Bahçeciye oy verirken şuna bakmak gerekir ,Yaşar Bahçeci bu 10 yıl içerisinde verdiği sözleri yerine getirdi mi? getirmedi mi şehrin sorunlarını çözdü mü ?şehrini büyütüp geliştirip güzelleştirdi mi?Ben göreve geldiğimden bu tarafa  vatandaşım bana istediğinde arayıp ulaşmıştır ve ben her daim  bana sunulan sorunlar ile bir bir yakından ilgilenip bizzat o sorunu ortadan kaldırdım. Bana göre bakılması gereken bir tanesi bizi iyi temsil etti mi ?Bizler sizleri temsil ederken yaptığımız çalışmalarımızla ,oturmamızla, kalkmamızla her şeyimizle bizler sizleri temsil ediyoruz. Bizler 10 yıldır  bu hizmetleri yaparken kimseyi kimseden ayırmadık, parti gözetmeksizin ve şu partilidir bu bize oy vermedi yada şuralı ,buralı demeksizin hizmetimizi yaptık çünkü Kırşehir bu hastalıktan dolayı hep kaybetti.
Başkan Bahçeci , On yıldır şehrimize hizmet ediyoruz. Bizi de insanlar hizmet etsin diye seçtiler. Bizde bu makamlara hizmet için geldik. On yılın sonunda baktığımızda şehrimizin nüfusu 98.000 den 140.000 a ulaşmış. Üniversite ve mürteciler buna dahil değil. Şehrimizin on yılda önemli gelişme sağladı. Bütün temel problemler çözüldü. Kanalizasyon, çöp, alt yapısı, yeşil alanları, yolları, tesisleri bunları on yılda çözdük. Bu şehrin evladı olarak kendi kendime her zaman soruyorum. Kayseri her zaman için bizim rekabet içinde olduğumuz, ahilikle ilgili meselelerimizde. Bu şehir her on yılda bu kadar yatırım alıp büyüseydi Kırşehir ne olurdu acaba. Ahi Evran Veli hazretlerinin dediği gibi Hak ile sabır dileyip bize gelen bizdendir. Akıl Ahlak ile çalışıp bizi geçen bizdendir diyor. Çalışılmış mı ahlaklı. Yolsuzluk hırsızlık yapmış mı yapmamış mı.  Verdiği  sözü tutmuş mu tutmamış mı. Şehrini güzelleştirmiş mi, güzelleştirmemiş mi.  Şehrin sorunlarını çözmüş mü. En önemlisi de seçtiğiniz belediye başkanı her birimizi temsil ediyor. Her şeyimle beni temsil edebilmiş mi bunlara bakmak lazım. Sağ duyulu düşünen insanlarımız var. Sizin bu hizmetlerinize oy vermezsem bu şehir’e ihanet etmiş olurum diyen çok insanla karşılaşıyorum. Bu yerel seçim, genel seçim değil. Yerel seçimde insanlar daha çok hizmete bakıyor. 
Şehrimize değer katan insanlara sahip çıkmamız lazım.
Başkan Bahçeci, Ahiliğin yatırımlarının devam etmesi için kimin belediye başkanı seçilmesi lazım. Organize sanayii bölgesinin genişlemesi projesi var bunu kim takip edecek. Çevre yolu, hastanemizin büyütülmesi, üniversitemizin genişletilmesi var. Teknik Lisesinin kaldırılması ve yurtların o bölgeye yapılması. Üniversite öğrencisinin çarşı ile buluşması gibi projeleri kim takip edecek. Derdimiz birilerini makam sahibi mi yapmak, derdimiz memleketimiz mi bunların hepsini çok iyi düşünmemiz lazım. Biz görevimizi hakkı ile yapıyoruz. 830.000.000 TL yatırım yapmışız Kırşehir’e. Bunun 300.000.000 TL sini hükümetten hibe olarak getirdik. Ahi Evran Külliyesine 50.000.000 TL aldık. Cumhurbaşkanımız arkamızda olmasaydı verirler miydi. Hepimiz gelip geçiciyiz, makamlar gelip geçici. Şehir olarak bu gelişimi on yılda, yirmi yılda sağlayamayız. Kayseri çıkarttığı her siyasetçiyi büyüttü. Bizde şehrimize değer katan insanlara sahip çıkmamız lazım.
“Şehir Güzelleştiğinde Şehirde Yaşayan Herkes Kazanıyor” 
Yaşar Bahçeci;”10 yıl içerisinde 99 proje gerçekleştirildi 830 trilyon bu şehre yatırım yapıldı ,gece gündüz  Kırşehir için çalışmış her şeyini ortaya koymuş 26 yaşından bu tarafa gençliğini bu şehir için feda etmiş biri var. Göreve geldiğim bu günden bu yana bu şehir için hizmet ederken korkak davranmadık pısırık olmadık ,taşın altına elimizi değil gövdemizi koyarak yolumuza devam ettik. Şehir güzelleştiğinde şehirde yaşayan herkes kazanıyor “dedi.
“OTO PARKLAR YAPILACAK”
Bahçeci ;Geldiğimiz noktaya baktığımızda  şehrimizde bir meydanımız yoktu ve şuan bir meydanımız var iğne atsan yere düşmüyor. Neden? Çünkü otobüs sistemiz kuruldu ve artık herkes hareket ediyor, çarşı içi cıvıl cıvıl ve daha da güzel olacak. Otoparklar yapımı olur iken atılım bisiklet uygulamaları da gelecek .Otobüs sistemini daha geliştireceğiz ki çarşımız çok çok daha hareketli hale gelecek ve esnafımız daha çok kazanacak.
“ESERLERİMİZ ORTADA”
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci Ahi Esnafına seslenirken şunları dile getirdi; ”Bu güne kadar yaptığımız çalışmaları gözden bir geçirin ve çevre illere bakın  bu 10 yıl içersin de hangi şehir bizim kadar ileriye adım attı , hangi çevre illerde Kent Park gibi ,Kültür Sanat Merkezimiz gibi  hangi çalışmalar  çevre illerde var, uzaklara gitmenize gerek yok ve bizim  yaptığımız hizmetleri başka yerde göre bilir misiniz”.
Yaşar Bahçeci;”2009 yıllarında bu şehrin insanları Aksaray , Kırıkkale gibi şehre özenir iken şimdi o şehrin insanları bizim şehrimize özeniyor. Şimdi daha güzel projeler ile halkımın karşısındayım ustalık dönemimde şehrim için yeni projelerim var Kent Parkı yaptık şimdi devamı olan ise Doğa olan Millet Bahçesini yapacağız .Kervan saray mahallesinde yapılacak olan revize imar planı ile 35-40 yıllık birikmiş problemler ve burada yaşayan hemşerilerimizin mağduriyetleri giderilerek daha ferah yaşana bilir her türlü sosyal donatıların olduğu yaşamsal bir proje uygulanacaktır. Bu projeler gibi 41 vizyon proje ile  yeni bir döneme şehrimiz daha da güzelleşip gelişecektir” dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku