Güncel

Ahi Evran Külliyesi 2. Etap'ta çalışmalar sürüyor...

Ahi Evran Külliyesi 2. Etap'ta çalışmalar sürüyor...

Okunma: 675

23 Kasım 2020 17:13
-A

+A

           Yapımına Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci döneminde başlanan Ahi Evran Külliyesinde etaplar halinde inşaatı devam ediyor.
Külliyenin ilk etabı tamamlandı, ikinci etap çalışmalarının da devam ettiği, zanaatkarlar çarşısı, kütüphane, Ahilik Araştırma Merkezi gibi yerlerin de bu etapta bitirileceğini dile getirilmişti. Ahi Evran Külliyesi'nin tamamlanmasında başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere devlet idaresinden büyük destek alındığı belirtilmişti.
Yapımı devam eden Külliyenin çalışmalarına devam ediliyor. Ahi Evran Külliyesi 2. Etap'ta yapımı devam eden zanaatkarlar çarşısında incelemelerde bulunana mevcut Başkan Selahattin Ekicioğlu pandemiden dolayı kısıtlanan çalışmalara hız verildiğini ifade etti. Külliyede faaliyetlerin sürdüğünü belirten Başkan Ekicioğlu, projenin tamamlanacağı bilgisini verdi.
          Anadolu topraklarında geniş bir esnaf teşkilatlanmasına öncülük eden Ahi Evran-ı Veli Hazretleri’nin türbesinin bulunduğu Ahi Evran Camii ve alanında yapılmakta olan Ahi Evran Külliyesi, Kırşehir’imizin tanıtımında önemli rol üstleneceği gibi, kıymetli bir kültürel mirasın temsilcisi olarak yeniden canlandırılması için de önem arz eden bir sosyal sorumluluk projesidir. 2013 yılı Haziran ayında inşaatına başlanan Ahi Evran Külliyemizin şu ana kadar; Sahne, sahne arkası birimleri, vip salonu, çok amaçlı servis birimleri ve çok amaçlı meydan ile WC-şadırvan, cami arkası park, Ahilik Müzesi binası tamamlanmıştır. Zanaatkarlar çarşısının inşaatı ve Müze teşhir tanzim proje çalışmaları devam etmektedir.
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku