Güncel

AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ KIRŞEHİR'LE BULUŞTU

AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ KIRŞEHİR'LE BULUŞTU

11 Mayıs 2018 07:50
-A

+A

    Üniversite şehir işbirliğine önem veren Ahi Evran Üniversitesi, Kırşehir halkıyla buluştu. 10 Mayıs 2018 tarihinde Cacabey Meydanında Kırşehirlilerle bir araya gelen Ahi Evran Üniversitesi, alanda kurulan standlarla üniversitede yapılan faaliyetleri şehre anlattı. Ahi Evran Üniversitesi birimlerinin standlarının yer aldığı tanıtım etkinliğinde birimlere ait standlar ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Öğrencilerin ve birimlerin yıl boyunca yaptığı etkinliklerin ve bölümlerin tanıtıldığı standlarda renkli görüntüler ortaya çıktı.
Bu yıl ikincisi  gerçekleştirilen ve şehrin yoğun ilgiyle katıldığı “Üniversite Şehir Buluşması”nın açılış programına Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci Rektör Yardımcıları, dekanlar, müdürler, akademik ve idari personel, öğrencileri ile çok sayıda halk katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Vatan Karakaya, göreve geldikleri günden bu yana üniversite şehir işbirliğini önemsediklerini ve bu anlamda çalışmalarına sürekli devam ettiklerini söyledi. Üniversitede yapılan işlerin şehirle buluşmasını, şehrin üniversiteden haberdar olmasını istediklerini belirten Rektör Karakaya, bu buluşmaların ilerleyen zamanlarda da devam edeceğini sözlerine ekledi. İlki gerçekleşen bu programa şehrin de katılımının yoğun olmasından mutlu olduklarını dile getiren Prof. Dr. Vatan Karakaya, “Üniversite olarak güzel işler yaptık, yapmaya da devam edeceğiz.” dedi.
 “Sorumlu Üniversite Bilinci ile Yola Devam Ediyoruz.”
Üniversitemiz için önemli başarılardan biri olan 41 üniversite içerisinden beş pilot üniversiteden biri olması hakkında açıklamalarda bulunan Rektör Karakaya, bu sorumluluğu taşıyan ve bu sorumluluğa göre hareket eden bir üniversite olduğumuzu anlattı. Aynı zamanda KOP Üniversiteler Birliği içerisinde üniversitemizin de yer aldığını sözlerine ekleyen Prof. Dr. Vatan Karakaya, Ahi Evran Üniversitesinin marka bir üniversite olması için çalışmalarına devam edeceklerini belirtti. Bu projeye destek veren üniversitemiz yönetimine ve idari birimlerine teşekkür eden Prof. Dr. Vatan Karakaya, standların iki gün boyunca ziyaretçiler için açık kalacağı bilgisini vererek konuşmasını sonlandırdı.
Rektör Karakaya’nın konuşmasının ardından Ahi Evran Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencilerinin jimnastik ve halk oyunları gösterisi ile program devam etti. Gösterilerin sonunda Rektör Karakaya, halkla rahat görüşebilmek ve halktan gelen talepleri değerlendirebilmek için hazırlanan özel alanda katılımcılarla çay içti.   Ahi Evran Üniversitesi birimlerine ait standlarının yer aldığı tanıtım programı 13 Mayıs 2018 tarihinde çeşitli etkinliklerle devam edecek.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku