Güncel

Ahi Evran Üniversitesi Özel Sektör Girişimcileri ile İş Birliğini Sürdürüyor

Ahi Evran Üniversitesi Özel Sektör Girişimcileri ile İş Birliğini Sürdürüyor

Okunma: 488

7 Aralık 2021 15:57
-A

+A

Geçtiğimiz yıllarda Üniversitemizin Bölgesel Kalkınma ve İhtisaslaşma Projelerinden biri olan Jeotermal Sera Projesinin hayata geçirilmesinde iş birliği içinde olduğu Agronet Seracılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Eygün, iş birliğini sürdürmek amacıyla Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya’ya bir ziyaret gerçekleştirdi. 6 Aralık 2021 tarihinde rektörlük makamında gerçekleşen ziyarete Üniversite Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt ile Viaveri Teknoloji Kurucu Ortağı Mertkan Acar, BİB Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Erzurumluoğlu, BİB Teknoloji Proje Koordinatörü Mehmet Akif Köylü ve beraberindekiler katıldı.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ile iş birliği içinde olmaktan memnun olduklarını belirten Agronet Seracılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Eygün, Yapay Zeka Destekli Sera Görüntü İşleme Projesinde de üniversitemizin desteklerini beklediklerini ifade etti. Jeotermal Sera Projesinde ilimize istihdam kazandırdıklarını, işçi ve eğitim, stajyer öğrenci, analiz ürün pazarlama, bürokrasi ile tasarım ve dizayn desteğini üniversitemizden sağladıklarını kaydeden Eygün, Yapay Zeka Destekli Sera Görüntü İşleme Projesi ile yeni nesil teknolojiyi seracılıkta kullanmaya başlayacaklarını vurguladı. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ile ikili ilişkilerinin her zaman devam edeceğini söyleyen Agronet Seracılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Eygün, verdikleri destek ve sağladıkları iş birliği için Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya ve ekibine teşekkür etti.
İlimizin kalkınması adına organize edilen her türlü iş birliğinin içinde yer almaktan mutlu olacaklarını belirten Prof. Dr. Vatan Karakaya, Yapay Zeka Destekli Sera Görüntü İşleme Projesinde de ellerinden gelen desteği vereceklerini söyledi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Karakaya, Agronet Seracılık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Eygün ve beraberindekilere teşekkür etti.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku