Güncel

AHİKA YÖNETİM KURULU TOPLANTISI KIRŞEHİR'DE YAPILDI

AHİKA YÖNETİM KURULU TOPLANTISI KIRŞEHİR'DE YAPILDI

8 Eylül 2018 07:47
-A

+A

  Ahiler Kalkınma Ajansı Aylık Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı ilimizde yapıldı. Ahiler Kalkınma Ajansı Aylık Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı 07 Eylül 2018 Cuma günü Kırşehir Valiliği Toplantı Salonu’nda yapıldı.
Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Kırşehir Vali İbrahim Akın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Aksaray Vali Aykut Pekmez, Niğde Valisi Sayın Yılmaz Şimşek, Kırıkkale Valisi M. İlker Haktankaçmaz, Nevşehir Valisi  İlhami Aktaş, Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi Başkanları, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ve ilgili kurum amirleri katıldı.Vali İbrahim Akın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda bir önceki Yönetim Kurulu Toplantısında alınan kararlarla ilgili çalışmalar değerlendirildi. Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı, gündemdeki diğer maddelerin görüşülmesi ile sona erdi. Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Kırşehir Valisi İbrahim Akın toplantının açılışında yaptığı konuşmada şunları söyledi:Değerli Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Değerli Basın Mensupları, Ahiler Kalkınma Ajansı’nın Eylül Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı’na hoş geldiniz.Toplantımız, bir önceki Yönetim Kurulu Toplantısı’nda alınan kararlarla ilgili çalışmaların değerlendirilmesiyle başlayacaktır. Geçtiğimiz ay içerisinde öne çıkan çalışmalardan biri; 2017 Yılı Mali Destek Programları kapsamında sözleşme imzalama süreçlerinin tamamlanması oldu. Feragat edilen projelerin yerlerine yedek listelerdeki projeler sözleşme imzalamaya davet edildi ve bütün bölge illerinde Proje Uygulama Eğitimleri düzenlendi.Yine geçen bir aylık süreçte, 2018 Yılı Ara Faaliyet Raporu, 2019 Yılı Çalışma Programı Taslağı, 2018 – 2020 Kurumsallaşma Stratejik Planının hazırlanması gibi çalışmalar gerçekleştirildi.Ayrıca, Fizibilite Desteği kapsamında başvurusu yapılan projelerin ve Teknik Destek kapsamında başvurusu yapılan 43 projeni ön incelemesi ile mali ve teknik değerlendirmesi tamamlandı.Öte yandan, Program Sonrası Değerlendirme ve Etki Analizi Çalışmaları kapsamında 2010, 2011, 2012 ve 2014 yıllarında yürütülen Mali Destek Programlarının etkilerini ölçmek amacıyla etki analizi çalışmalarına devam edildi.Bu çalışmalara ek olarak; 2012 yılında uygulanan mali destek programları kapsamında, başarılı projelerin tanıtımını yapmak amacıyla “2012 Yılı Mali Destek Programları Başarılı Projeler Kataloğu” hazırlandı.Ayrıca, 108 adet kurum ve kuruluşa başta Ajans, KOSGEB ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı destekleri olmak üzere devlet destekleri hususunda bilgilendirme ve danışmanlık hizmeti verildi.
2018 Yılı Ajans Ara Faaliyet Raporunun Yönetim Kuruluna Sunulması, 2019 Yılı Çalışma Programı ve Bütçesinin Onaylanması ve Toplu İş Sözleşmesi Görüşmeleri Hakkında Bilgi Sunulması gibi maddeler yer almaktadır.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku