Güncel

AHİLİK HAFTASI İÇİN STK’LAR ÇALIŞTAYI

AHİLİK HAFTASI İÇİN STK’LAR ÇALIŞTAYI

30 Nisan 2018 07:22
-A

+A

  Bilindiği gibi Ahilik Haftası Etkinlikleri her yıl Eylül ayında merkezi Kırşehir olmak üzere tüm yurtta kutlanmaktadır.
32 mesleğin Piri, Anadolu Türk İslam Kültürünün öncüsü ve daha önemlisi Sivil İrade ve İnisiyatifin sözcüsü Ahi Evran-ı Veli Hazretlerinin daha iyi tanıtılmasına, anlaşılmasına ve emanetinin yaşatılmasına vesile olacak olan bu etkinliklerin Kırşehir merkezli yapılıyor olması ayrı bir öneme sahiptir.
Bu yıl 17-24 Eylül tarihleri arasında 31.si gerçekleştirilecek olan Ahilik Haftası etkinliklerinin planlama arifesinde tüm STK’larımızın ve Memur Sendikalarımızın katılımı ile bir Çalıştay düzenlenecektir.2017 yılına kadar hafta etkinliklerinin tamamı Gümrük ve Ticaret Bakanlığı bünyesinde kurulu olan Merkez Yürütme Kurulu tarafından programlanmaktadır. İlk defa 2017 yılında bir yönetmelik değişikliği ile bu programların planlanması ve bütçelendirilmesi yerele devredildi. Bu itibarla 2017 yılı Ahilik Haftası Kırşehir’deki tüm kesimlere hitap edecek tarzda planlandı ve uygulandı. Gerek davet edilen sanatçılar gerekse diğer kültürel etkinlikler önceki yıllara oranla daha fazla ilgi gördü. Sanat Etkinliklerinin Cacabey Meydanı’nda, Kültür Etkinliklerinin Ahi Külliyesi Meydanı’nda, Spor Etkinliklerinin Ahi Stadyumu’nda ve Bilimsel Etkinliklerin de Ahi Evran Üniversitesi bünyesinde planlanmış olması hafta boyunca etkinliklerin derli toplu gerçekleşmesini sağladı.
Bu yıl ve önümüzdeki yıllarda yapacağımız Ahilik Haftası’na ilgi ve katılımı daha da artırmak, hafta içindeki programlara Esnaf Kuruluşlarımızı ve Sivil Kanaat Önderlerini etkin biçimde katmak ve tüm şehri kuşatan bir Ahilik Haftası Programı oluşturabilmek amacı ile ildeki Sivil Toplum Örgütlerinin, Sendikaların, Kanaat Önderliklerinin katılımı ile bir Ahilik Haftası Çalıştayı düzenlenecektir.
Bugün Ahi Evran Üniversitesi Yunus Emre Salonu’nda icra edeceğimiz Çalıştayın Kırşehir’imize hayırlar getirmesini temenni ederiz.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku