Güncel

AİLE HAFTASI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA OLDUĞU AİLE ŞENLİĞİ PİKNİĞİ GERÇEKLEŞTİ

AİLE HAFTASI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA OLDUĞU AİLE ŞENLİĞİ PİKNİĞİ GERÇEKLEŞTİ

15 Mayıs 2018 07:07
-A

+A


                        Aile Haftası Etkinlikleri kapsamında Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'den hizmet alan engelli aileleri, koruyucu aileler, Sosyal ekonomik destek hizmetinden yararlanan aileler, Çocuk Hakları Komitesi, Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı Kuruluş sakinleri ve idarecilerimizin de katılımıyla
Şenliği pikniği gerçekleşmiştir. Düzenlenen piknikte Halk oyunları, topaç, halat çekme, ip atlama, el ve yüz boyama, futbol, voleybol, oyun havaları, halay gibi etkinliklerle katılım gerçekleştirenlere unutamayacakları bir gün yaşatılmıştır.    Gerçekleşen piknikte Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Ramazan Baykara günün anlam ve önemine binaen konuşmasında “Ailelerin birleşmesinden Millet meydana gelir . Bir millet için ailenin önemi çok büyüktür. Çünkü milletin temeli ailedir. Aileler mutlu ve huzurlu olursa millet de güçlü ve kuvvetli olur. Aile, bir milleti millet yapan milli ve manevi değerlerin, gelenek ve göreneklerin öğrenildiği bir okuldur. Allah’a vatan ve millete karşı borçlu olduğumuz vazifeler önce burada öğrenilir. İnsanların davranışlarını bir fotoğraf makinesi gibi alan çocuğun temiz ruhunda iyi görüntülerin yer alması için, aile fertlerinin her zaman iyi hareketlerde bulunması gerekmektedir. Bu sebeple aile fertlerinin birbirlerine karşı ahlaki vazifelerini ve sorumluluklarını yerine getirmesi büyük önem taşımaktadır. Ailenin mutluluğu ve milletin geleceği buna bağlıdır” şeklinde konuştu.
Programlarımızın devamında dün gerçekleşen Aile Haftası programı Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nün Konferans Salonunda saat 14:00’da gerçekleşeti. Konferans Programının ardından Kırşehir'de yeni doğum yapan anneler ve bebekler ziyaret edilerek  Kitap hediyesi verildi..     

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku