Güncel

AK PARTİ’DE ADAYLAR BÜYÜK ORANDA NETLEŞTİ

AK PARTİ’DE ADAYLAR BÜYÜK ORANDA NETLEŞTİ

26 Kasım 2018 07:54
-A

+A

 

            AK Parti’de hafta sonu yapılan elektronik temayül ile birlikte ilçelerin adaylarının büyük bölümü netleşti.
Geçtiğimiz hafta İl merkezi için iptal edilen temayül yoklamasının ardından 2 dönemdir başkanlık yapan Mevcut Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin adaylığı netlik kazanırken Neşet Ertaş Kültür Sanat merkezinde ilçeler için yapılan elektronik temayül ile birlikte ilçelerin adaylarının büyük bölümü netleşti. Sonuçların kimilerine göre beklenen kimilerine göre ise sürpriz oldu. 24 haziran seçimlerinden sonra gözlerin çevrildiği 31 mart 2019 mahalli, idareler  seçimine yaklaşırken aday belirlenmeye devam ediyor. AK Parti cephesinde aday adalar  başvurularına ve çalışmalarına devam ederken gözler genel merkeze çevrilmişti
Kırşehir Belediyesi, Yaşar Bahçeci
24.03.1975 yılında Kırşehir’de doğdu. Eğitimine sırasıyla Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Kale Ortaokulu, Kırşehir Lisesi'nde devam etti. 1997 yılında Niğde Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Ana Bilim Dalı’nda Yüksek Lisansını tamamladı. İş yaşamına Van ve Bitlis Bölgesinde şantiye şefi olarak başladı. Vatani görevini yaptıktan sonra yine aynı bölgedeki görevinin başına geçti. 2000 yılında Kırşehir’de mühendislik bürosunu açarak iş hayatına daha aktif olarak atıldı.Siyasi yaşamı 2001 yılında AK Parti Kurucu üyeleri arasında yer alması ile başladı, daha sonra; AK Parti il Sekreteri olarak görev yaptı.2002 genel seçimlerinden sonra 1 yıl süreyle TBMM’de 22 ve 23. Dönem Milletvekili Mikail Arslan’ın Danışmanlığını yaptı. 2006 yılında II. Olağan Kongrede İl Başkanı Adayı oldu ve kazanarak 2,5 yıl bu görevi yürüttü.1 Aralık 2008 yılında Yerel Seçimlerde Belediye Başkanı Aday Adayı olmak için görevinden ayrıldı.29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde AK Parti’nin Kırşehir Belediye Başkanı Adayı olarak seçimlere girdi.29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde Kırşehir Belediye Başkanı seçildi. 2014 yılı 30 mart yerel seçimlerinde yeniden belediye başkanı seçilerek II. Dönem Belediye Başkanlığı görevine devam etmektedir.2009 Haziran ayında Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği Başkanı seçildi. 2011 ve 2014 yıllarında yapılan birlik seçiminde tekrar oy birliği ile Başkan seçildi. Halen bu görevine devam etmektedir.2014 Haziran ayında Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) I. Olağan meclis toplantısında Türkiye Belediyeler Birliği birlik encümeni seçildi.Yaşar Bahçeci evli ve iki kız çocuk babasıdır.
Kaman Belediyesi, Gökhan Bulut
Kırşehir’in Kaman ilçesinde 1983 yılında doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kaman’da tamamladı. Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölümü’nü burslu olarak okudu ve2008’de “Yüksek Şeref’’derecesi ile mezun oldu. Üniversitede Fakülte Başkanlığı ve Konsey Üyeliği görevlerinde bulundu.Askerlik görevini 2009’da Çorlu Hava Meydan Komutanlığında yaptı.İş hayatına 2008’deMimarlık, Mühendislik ve İnşaat alanında kurduğu özel şirketiyle girdi.Yurt içi ve yurt dışında birçok kentsel tasarım, peyzaj düzenlemeleri,AVM, otel, konut, ticari, ofis, eğitim, araştırma, kamu ve kültür konularında birçok projeye imza attı.2011’de Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde hitabet eğitimi aldı. 2012’de AK Parti Genel Merkez Siyaset Akademisi’nde ‘Lider Ülke: Türkiye II’ eğitim programını bitirdi.
Ak Parti’nin birçok kademesinde (Sandık müşahitliği, il delegesi, Kaman İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu üyeliği) görev aldı.2015 yılında 7 Haziran, 1 Kasım seçimlerinde ve 24 Haziran 2018 genel seçimlerinde Ak Parti Kırşehir Milletvekili A. Adayı oldu.Yüksek Lisansını, Başkent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tasarım ve Mimarlık Anabilim Dalında, “Türkiye’de Modernleşme Sürecinde Kent Otelleri Lobi İç Mekân Biçimlenişi – Pera Palas, Ankara Palas ve Hilton İstanbul Oteli İncelemesi” konulu tezi ile yaptı.TMMOB İçmimarlar Odası, Ahilik Kültür Derneği üyelikleri ve Kırşehirli Genç İş adamları üyelik ve yönetiminde görev yapmaktadır.Ekonomik, sosyal ve siyasal alanlarda Ahilik anlayışının 21.yüzyıla uyarlanması ve yeni bir medeniyet inşası için çalışmalar yürütmektedir.11.Uluslararası Eshab-ı Kehf (Yılın Müteahhidi), Ahilik Kültür Derneği (Yılın Ahisi)Ankara Sincanlı Dernekler (Yılın İş adamı),ödüllerini aldı.
Müzik amatör uğraşısıdır. Bağlama ve keman enstrümanlarını çalmaktadır.Evli ve iki çocuk babası olan Yük. İç Mimar ve Çevre Tasarımcı Gökhan BULUT İngilizce bilmektedir.
Mucur Belediyesi, Osman Demir
1964 yılında Kırşehir ili Mucur ilçesinde doğdu. İktisat Fakültesi mezunu olup bir süre profesyonel gazeteci olarak çalıştıktan sonra 1989 yılında memuriyete başladı.Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışmakta iken 1996 yılında Kırşehir Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevine atandı. Halen bu görevinin yanı sıra Mayıs 2015 tarihinden itibaren vekaleten İl Göç İdaresi Müdürlüğü, Valilik Özel Kalem Müdürlüğü ve Merkez Köylerine Hizmet Götürme Birliği Müdürlüğü  görevlerini yürütmektedir. Görevi sırasında Kırşehir ile ilgili tüm sosyal ve kültürel programların yürütülmesinde, Kırşehir’i ve kültürünü tanıtan 50’ye yakın eserin hazırlanmasında ve yayınlanmasında etkin olarak görev alan Osman Demir, AB Projeleri ve resmi görevli olarak birçok AB ülkesinde incelemelerde bulundu.
 Birçok sivil toplum kuruluşuna üye olan ve sarı basın kartı sahibi olan Osman Demir evli ve 3 çocuk babasıdır.  
Akpınar Belediyesi, Mustafa Karahan
12/5/1950 tarihinde Kırşehir’imizin güzel ilçesi Akpınar’da dünyaya geldi. İlkokulu o yıllarda Nahiye olan Akpınar’da, orta ve lise öğrenimini Ankara İmam-Hatip Lisesinde , yüksek öğrenimini ise Ankara Eğitim Enstitüsünde tamamladı.
01/7/1970 yılında Çankaya Müftülüğünde göreve başladı , 1973 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı’na naklen memur olarak atandı,1977-1979 yılları arasında Başbakanlık toprak reformu Müsteşarlığına memur olarak atandı.Yine 1979 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı sicil işleri Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.1983 yılında Personel Dairesi Başkanlığı Tahsis Şube Müdürü olarak atandı.1987 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı Bilgi İşlem Müdürü olarak görev yaptıktan sonra 01/05/2008 tarihine kadar Diyanet İşleri Başkanlığı Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı Planlama ve Strateji Geliştirme Şube müdürü olarak görev yaptı, Ayrıca Kırşehir Vakfı ikinci Başkanlığı Türkiye Diyanet Vakfı kurul üyeliği ve mezunu olduğu Ankara İmam-Hatip Lisesi mezunları derneğinin kuruculuğunu ve 6 yıl başkanlık görevinde bulundu.
38 yıllık memuriyet yaşantısı boyunca gerek görevi gereği ve gerekse bilgi ve kültür amaçlı Orta Asya ve Avrupa ülkeleri olmak üzere 11 ülkeyi gezdi. Diyanet İşleri Başkanlığı’nda görevli iken 29 Mart 2009 seçimlerinde Akpınar ilçemize hizmet amacı ile istifa edip Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Kırşehir ili Akpınar ilçesinden Belediye Başkan Aday Adayı oldu. Mustafa KARAHAN evli ve 4 çocuk babasıdır.1979 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı sicil işleri Müdür Yardımcılığı yaptı.1983 yılında Personel Dairesi Başkanlığı Tahsis Şube Müdürlüğü yaptı.1987 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı Bilgi İşlem Müdürlüğü yaptı.01/05/2008 tarihine kadar Diyanet İşleri Başkanlığı Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı Planlama ve Strateji Geliştirme Şube müdürlüğü yaptı.Kırşehir Vakfı ikinci Başkanlığını yaptı.Türkiye Diyanet Vakfı kurul üyeliği.Ankara İmam-Hatip Lisesi mezunları derneğinin kuruculuğunu ve 6 yıl başkanlık görevini yaptı.
2009 Belediye Başkanlık seçiminde Akpınar İlçesinde Belediye Başkanı olarak göreve başladı.
Boztepe Belediyesi, Ramazan Aydın
29 Mart yerel seçimlerinde büyük bir teveccüh göstererek, bizi bu onurlu makama layık gördüğünüz için hepinize teşekkürü borç biliyorum. Bilmelisiniz ki; hayata geçireceğimiz projeler, sizlerin mutluluğu, refah içinde yaşaması; daha da önemlisi güzelBOZTEPE’mize  bir kimlik kazandırmak adına olacaktır. Üzerimizde taşıdığımız bu ağır yükün sorumluluğunun bilinciyle, vatandaşlarımızın istek ve beklentilerine uygun olarak hazırladığımız projelerimizle, Boztepeli lerden aldığımız destekle, ‘işimiz de gücümüz de’  Boztepe  olacaktır. İlçemizde herkesi kucaklayan bir hizmet anlayışıyla, sevgiyle, hoşgörüyle Boztepe nin hak ettiği güzelliklerle buluşturacağız.   Değişim ve gelişimde sürekliliği yakalayan, sosyal belediyeciliğin hayat bulduğu, şeffaf belediyecilik anlayışı çerçevesinde halkın yönetimde söz sahibi olduğu, belediye hizmetlerinin ilçenin her noktasına ulaştığı, yaşam kalitesi yüksek, modern bir Boztepe en büyük hedefimizdir. El birliği, güç birliği, söz birliği dahası gönül birliğiyle Boztepe nin eğitim, bilişim-teknoloji alanında, sosyo-ekonomik ve kültürel alanda layık olduğu düzeye taşımak, kültür ve sanatın tüm güzellikleriyle buluşturmak, spor tesisleriyle, rekreasyon alanlarıyla cazibe merkezi haline getirmek, sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde vatandaşlarımızın her daim yanında olmak için mücadele edeceğiz.  Boztepe  büyük düşündü ve bizi bağrına bastı. Beklentilerin farkında olarak, Boztepe nin her alanda zirveye taşıyacağımızın ve tüm Boztepelilerin belediye başkanı olacağımın sözünü veriyorum.
Akçakent Belediyesi, Yılmaz Kılıç
1969 yılında Akçakent'te doğlu. İlkokuldan sonra maddi imkansızlıklar nedeniyle eğitim hayatına devam edemedi. Şanlıurfa ve Libya'de elektrik şirketlerinde çalıştı. Akçakent'te esnaflık yapmaktadır. 2009 yılında AK Parti'den Akçakent İl Genel Meclisi üyesi oldu. Kılıç, evli ve 3 çocuk babası.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku