Güncel

AK PARTİ’DEN HER İLDE ÖZEL ÇALIŞMA

AK PARTİ’DEN HER İLDE ÖZEL ÇALIŞMA

1 Kasım 2018 07:57
-A

+A


Yerel seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti, ana kampanyanın yanında il bazında seçim kampanyası yürütecek. Kırşehir dahil olmak üzere 81 il için 81 ayrı söylem geliştirilecek. Adaylık başvuruları ise önümüzdeki hafta başlıyor
Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde geçen hafta gerçekleştirilen toplantıda yerel seçimler ele alındı. AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin katıldığı toplantıda ana kampanyanın dışında illere özel çalışmalar yapılması kararına varıldı. Bu kapsamda Kırşehir’de dahil olmak üzere 81 il için 81 ayrı söylem geliştirilecek. Toplantıda belediye başkanı adayı olmak isteyen il ve ilçe belediye başkanlarından kimin aday gösterileceği netleşti. 10-15 arasında il ve ilçe başkanının belediye başkan adayı gösterilmesi konusunda mutabık kalındı. AK Parti seçim kampanyasının startını Yüksek Seçim Kurulu'nun seçim takvimi dikkate alarak ocak ayının ilk haftasında vermeyi planlıyor. Kampanya, Başkan Erdoğan tarafından açıklanacak 10 maddelik yerel seçim manifestosu ile başlayacak. Manifestoda kentsel dönüşümden yeşil alana, mahalle bazlı imar planından Başkan Erdoğan'ın her fırsatta dile getirdiği yatay mimariye kadar AK Parti'nin yeni dönem belediyecilik anlayışına vurgu yapılacak.
ADAYLIK BAŞVURULARI
AK Parti'de aday adaylığı başvurularının ise önümüzdeki hafta başlaması bekleniyor. Adayların belirlenmesi için AK Parti Genel Merkezi'nde bir komisyon kurulacak. Adayların iki aşamalı bir elemeden geçmesi bekleniyor. AK Parti, şubatın ilk haftasına kadar gerek belediye başkan adaylarını gerekse belediye meclis üyesi adaylarını belirlemeyi sürdürecek. Belediye başkan adaylarının ve belediye meclis üyesi adaylarının şubatta düzenlenecek bir toplantıyla Başkan Erdoğan tarafından tanıtılması bekleniyor.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku