Güncel

AK Parti İl Başkanı KİM OLACAK?

AK Parti İl Başkanı KİM OLACAK?

Okunma: 6316

19 Kasım 2020 17:03
-A

+A

       AK Parti Kırşehir İl Başkanı Muzaffer Aslan, kongre sürecinin başlamasıyla birlikte aktif il başkanlığı görevini istifasını sunarak pasife çekti.Milletvekili Mustafa Kendirlinin il başkanlığı döneminde görevden alınması sonrasında 24 . Dönem AK Parti Milletvekili Muzaffer Aslan, AK Parti Genel Merkezi tarafından Kırşehir İl Başkanı olarak görevlendirilmişti. 3 Yıl önce göreve gelen İl Başkanı Aslan döneminde AK Parti'de olan Kırşehir Belediyesi 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri sonrasında CHP'li ittifak belediyesine geçmiş 2 milletvekiline sahip olan teşkilatın milletvekili sayısı da bu süreçte 1'e düşmüştü. Kırşehir AK Parti İl Başkanlığında mevcut Başkan Muzaffer Aslan'ın aday olmayacağını açıklamasının ardından İl Başkanlığı seçimlerinde adaylar kıyasıya yarışıyor. Vatandaşlar il başkanının kim olacağını merak ederken, AK Parti İl Başkanlığı için ilimizden 30 adayın başvurduğu belirtilirken kongre öncesi başkanlık heyecanı yaşanıyor. İl Başkanlığı Kongre öncesi aday listelerinin tamamlandığını belirtti.
İlimizde İl başkanlığı için başvuru yapan adaylar kendilerini tanıtarak, ilimiz için yapacakları proje ve çalışmalar hakkında bilgilerini sundular.
        AK Parti Kırşehir İl Başkanlığı’nda yapılan temayül sonrasında gözler kongrede aday olacak isimin belirlenmesine çevrildi.
Kamuoyunda çeşitli kişiler adaylığını açıklarken, bazı isimler şimdiden gönüllerde taht kurdu...
Önümüzdeki haftalarda yapılması planlanan AK Parti Kırşehir İl Başkanlığı kongresi için adayların isim listeleri yapıldı.  İl Başkanı Muzaffer Aslan'nın görevden ayrılmasının ardından kamuoyunda AK Parti Kırşehir İl Başkanı’nın kim olacağı merak konusu oldu.
Yapılacak değerlendirmelerin sonucunda AK Parti’nin yeni il başkanı atanacak.
İŞTE KIRŞEHİR'DE AK PARTİ İL BAŞAKANLIK YARIŞINDA SOSYAL MEDYA DA ADINDAN SIKÇA BAHSETTİREN VE GÜNDEME DÜŞEN İSİMLER:
          Barbaros Dulkadiroğlu, Serhat Duran, Yunus Fikret Yavuz, Hasan Öztürk, Ramazan Kombıçak, Bilgehan Altaş, Şükrü Alsancak, Şuayip Soysal, Alparslan Demirbaş, Aydın Kahraman ve Hasan Yavuz...

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku