Genel

AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal'dan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı

AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal'dan  15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı

Okunma: 188

14 Temmuz 2021 12:53
-A

+A

 

AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher ÜNSAL, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. ÜNSAL mesajında: 
Ülkemizi,devletimizi ve Aziz Milletimizi hedef alan 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişiminin üzerinden 5 yıl geçti.Milletimiz 15 Temmuz da bir kahramanlık destanı yazmış,cesareti,dirayeti ve mücadelesiyle, bu topraklarda Çanakkale ruhunun halen diri olduğunu göstermiştir.
15 Temmuz gecesi ülkemizin her bir köşesinde yaşanan kahramanlıkları asla unutmayacağız, unutturmayacağız.İnsanlık tarihine altın harflerle yazılmış büyük bir demokrasi mücadelesinin adı olan 15 Temmuz’u her yıl “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” olarak idrak ediyoruz.
15 Temmuz, ezan dinmesin, bayrak inmesin diye minarelerden yükselen selalara koşarak inanç ve cesaretiyle F-16'lara, tanklara, tüfeklere göğsünü siper eden milletin zaferidir.
15 Temmuz, tıpkı Çanakkale'de olduğu gibi ailesinden helallik alarak çıktığı yoldan dönmeyi düşünmeyenlerin, fatmabacıların  destanıdır.
15 Temmuz, tankın değil halkın, tüfeğin değil milletin kazandığı, tüm karanlıklara karşı aydınlık bir başlangıçtır.
15 Temmuz, milletine duyduğu yüksek güvenle, 'Siz dik durun yeter ki biz ölümüne ölümüne' diyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile aynı safta verdiğimiz istiklal mücadelesidir.
"Üzerimize çöken o kara gecede, ülkemizi yükseltmek, güçlendirmek, büyütmek için daha çok çalışmamız, daha çok mücadele etmemiz gerektiğini gördük. Biliyoruz ki Türkiye, 83 milyon vatandaşı ve 81 vilayetiyle güzeldir. Biliyoruz ki Türkiye, birliğiyle, beraberliğiyle güzeldir. Biliyoruz ki Türkiye, dostluğuyla, kardeşliğiyle güzeldir. Kimsenin bunları bozmasına izin vermeyeceğiz. FETÖ içeriden, PKK dışarıdan, kimi alttan, kimi üstten, ne kadar uğraşırsa uğraşsın ezanımızı susturamayacak, bayrağımızı indiremeyecektir.Ayasofya'da susturulan ezanı nasıl 86 yıl sonra yeniden semaya yükselttiysek, yeminli düşmanlarımızın her fırsatta indirmeye kalkıştığı bayrağımızı nasıl her seferinde daha yükseğe astıysak, terör örgütlerinin saldırılarını da aynı şekilde bertaraf etmekte kararlıyız.Kanlı darbe girişiminin karşısında dimdik duran, namusumuzu çiğnetmemek uğruna şehadet şerbeti içen aziz şehitlerimizi hain girişimin beşinci yıl dönümü vesilesiyle rahmetle anıyor, gazilerimize şükran duygularımızı iletiyorum.
Şehitlerimiz ve gazilerimiz, kalplerimizdeki mümtaz yerini ebediyen koruyacaklardır."

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku