Güncel

AK Parti Kırşehir Milletvekili Kendirli'den 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

AK Parti Kırşehir Milletvekili Kendirli'den 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

Okunma: 489

23 Kasım 2020 16:27
-A

+A

       AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile bir mesaj yayımladı. B"ir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesinde, ülkelerin kalkınması ve milletlerin hayatında eşsiz bir yere sahip olan öğretmenler, bütün toplumlarca tarihin her döneminde büyük bir saygı görmüş ve öğretmenlik en saygın meslekler arasında yer almıştır." diyen AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, mesajına şöyle devam etti: "Yüce dinimizde de öğrenmek ve okumak ilk ve önemli bir emirdir. Hz. Ali (r.a)’nin  “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” sözüyle, öğreticiliğin ve bilginin ne kadar değerli olduğunu bizlere işaret etmiştir. Bu yüzden öğretmenlerimiz çok kutsal bir görev üzerindedirler.
       Başımızın tacı olan öğretmenlerimiz, vatanın her karış toprağında hiçbir koşul ve zorluk tanımaksızın ifa ettikleri kutsal görevleriyle, kıymetlerini her zaman en müstesna yerde korumaktadırlar. Mustafa Kemal Atatürk'e başöğretmen ünvanının verildiği bu anlamlı gün öğretmenlerimize fazlasıyla yakışmıştır.
        Bu vesile ile başta görev başında şehit düşen öğretmenlerimiz olmak üzere, ebediyete irtihal etmiş olan kıymetli öğretmenlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, 81 ilimizde, şehir merkezlerinden en ücra yerleşim birimlerine kadar ülkemizin dört bir yanında fedakârca vazifelerini yerine getiren öğretmenlerimizin, bu anlamlı gününü en kalbi duygularımla tebrik ederek başarı ve mutluluklar diliyorum."


Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku