Güncel

AK PARTİ KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ KENDİRLİ DÜZENLEDİĞİ BASIN TOPLANTISINDA; BELEDİYE BAŞKANI EKİCİOĞLU’NUN KAMUOYUNA YAPTIĞI YALAN BEYANLARDAN KIRŞEHİR HALKI BIKTI…

AK PARTİ KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ KENDİRLİ DÜZENLEDİĞİ BASIN TOPLANTISINDA; BELEDİYE BAŞKANI EKİCİOĞLU’NUN KAMUOYUNA YAPTIĞI YALAN BEYANLARDAN KIRŞEHİR HALKI BIKTI…

9 Ocak 2020 07:07
-A

+A


 
KIRŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI EKİCİOĞLU İLİMİZE 50 MİLYONLUKYATIRIM YAPTIK DİYOR, YAPTIĞI 50 MİLYONLUK YATIRIMI NERELERE YAPMIŞ? KIRŞEHİR KAMUOYUNA AÇIKLASIN.
 
AK PARTİ KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ MUSTAFA KENDİRLİ,  “BELEDİYE TARAFINDAN İŞTEN ÇIKARTILAN 29 ARKADAŞIN ARKASINDAYIZ.”
KIRŞEHİR BELEDİYESİ’NE YENİ ALINAN KAÇ SÖZLEŞMELİ PERSONEL VAR? MAAŞLARI NE KADARDIR?
 
Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Kırşehir Belediyesi 2020 yılının ilk Belediye Meclisi Toplantısında sözleşmeleri yenilenmeyen belediye personeliyle ilgili yaptığı açıklamaya AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli ve AK Parti İl Başkanı Muzaffer Aslan basın açıklamasıyla cevap verdi. AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli,  “Belediye tarafından işten çıkartılan 29 arkadaşın arkasındayız.” Dedi.
AK Parti İl Başkanı Muzaffer Aslan  AK Parti’nin istihdam sağlama, yatırım ve hizmet merkezi olduğunu belirtti. AK Parti İl Başkanı Muzaffer,”910 Şirket Elemanı olarak toplam 1170 istihdam sağlanmıştır. Yani Belediyemiz, yatırım ve hizmet merkezi olduğu kadar, Kırşehirli hemşerilerimize bir istihdam merkezi de olmuştur. 31 Mart Yerel Seçimlerinden sonra tüm Chp’li Belediyelerde olduğu gibi ilimizde de yaşanan gelişmelere baktığımızda, son 9 ayda herhangi bir hizmet veya yatırım yapılmamış; bunun yanı sıra; Sendikal baskı, yıldırma, sürgün, personele zulüm, emekçi kıyımı, emeği hiçe sayan zalim tavırlar kendini fazlasıyla göstermiştir. Türkiye’mizin birçok yerinde olduğu gibi 31 Mart seçimlerinden hemen sonra Kırşehir’de de, kamuoyunun gözü önünde haksız ve asılsız gerekçelerle personel kıyımları başlamıştır. Hizmet ve Yatırım yapmayıp, işçinin emeği ile oynamak Chp’nin kendini başarılı kıldığı tek nokta olsa gerek.” Diye belirtti.
AK Parti İl Başkanı Muzaffer Aslan,” Ak Partili belediyemizin hizmet ettiği dönemde memur, işçi, sözleşmeli ve şirket elemanı olmak üzere 1170 kişi istihdam edilmiştir. İşe alman bu personelin siyasi kimliğine kesinlikle bakılmamıştır. Chp, 1170 kişi içerisinden cımbızla çektiği küçük bir grubun Ak Partili belediye başkanımızla, milletvekilimizle yahut Ak Partili kimliği ile öne çıkan kişilerle akrabalık ve komşuluk ilişkileri üzerinden çamur siyaseti üretmektedir. Alınan personeller tek tek incelendiğinde Chp, Mhp, İyi Parti veya Saadet partili vs. değişik siyasi düşünceye sahip kişiler istihdam edilmiş bu kişiler halen çalışmaktadırlar.” Dedi.
AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, belediye tarafından sözleşmeleri yenilenmeyen işçilerin haklarının görmezden gelinmesinin Kırşehir’e yakışmayacağını belirtti.  AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli,” 31 Aralık 2019 tarihi itibariyle 29 tane arkadaşımız kış günü işlerinden edildi. Bizi üzen bu konuyla alakalı başka durumlarda var. Ekicioğlu ve ekibi işten çıkarılan arkadaşlarımıza yönelik ithamları ve söylemleri gerçekten çok yakışıksız olmuştur. Ben işten çıkartılan arkadaşlarımızı ayrı ayrı tanıyorum. İçlerinde belediyeye 10 yıldır hizmet vermiş kardeşlerimiz var.  Bizim bu durumlarla mı anılmamız lazım? Bu durumlarla mı gündem oluşturmamız lazım? Ahiliğin başkenti Kırşehir’in bunlarla anılması mı güzel yoksa bizim 10 senedir ortaya koyduğumuz AK Belediyecilik gibi anılması mı?” dedi.
“HER HAFTA BİR YALANLA UĞRAŞIR OLDUK”
AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, 31 Mart mahalli idareler genel seçimlerinden çıkan sonuçtan sonra düzenin eskisi gibi olmadığını belirtti. AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli,” 31 Mart’tan beri hiç alışık olmadığımız bir siyasi yapı ile karşı karşıya kaldık. Biz AK Parti olarak 18 yıllık bir iktidarız. Biz demokrasiyi özümsedik ve demokrasi kültürünü gururla taşıdığımızı her yerde dile getiriyoruz.  Seçimler yapılır, her parti kendi siyasi ideolojisinin propagandasını yaparlar ama bu bir ölçü içinde yapılır. Kırşehir’in böyle bir özelliği vardı ancak bu özelliği bozmaya başladılar. Daha önce hiçbir siyasi parti ile belden aşağı muhabbetlerle bu kadar kötü bir seçim çalışması yapmadık. Seçimler yapılır, demokrasinin gereği milletimizin verdiği karar başımızın tacı deriz. Eğer milletimiz görev verdiyse görevimizi yapmaya devam ederiz vermediyse de görevi alan arkadaşlarımıza başarılar diler yolumuza devam ederiz.  Ama 31 Mart’tan beri bu böyle değil. Sevgili Kırşehirli hemşerilerim, her hafta bir yalanla uğraşır olduk. 2-3 hafta evvel Ahiliğin Konya’ya gittiğiyle alakalı yalanı düzeltmememiz 10 günümüzü aldı. Ortaya bir şey atarak yapılması gereken işleri kamufle ederek saklamaya çalışıyorlar.  Bir gün açıyoruz gazeteyi manşette biz varız, benim satış ofisimi yıkmışlar.” Diye söyledi.
“CUMHURİYET SAVCILARINA GİDİN SUÇ DUYURSUN DA BULUNUN”
AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun meclis genel toplantısında “Tehdit ile şantajla belediyeden ihale alma devri artık kapanıyor” ifadelerine dikkat çekerek basın mensuplarını ve eski belediye yönetimim hedef alan bu iddiaya kabul etmediklerini belirtti.
AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli,” Son meclis toplantısında Ekicioğlu basın mensubu arkadaşları kastederek, sırtlarında kameralarla daha önceki belediyeden şantajla adrese teslim ihaleler aldılar diyerek iddia ediyor. Buradaki ağır ithamları sadece basın mensubu arkadaşları değil önceki dönem belediyeyi de hedef alıyor. Geldiğiniz günden beri didik didik ettiniz, bir şey bulsaydınız çarşaf çarşaf çıkartırdınız. Böyle yalan ve iftirayla insanları zan altında bırakıyorsunuz. Cumhuriyet savcılarına gidin suç duyursun da bulunun.  Yaşar Bahçeci ve ekibini zan altında bırakıyorlar.
Ekicioğlu ve ekibine söylüyorum, Kırşehir’de kafanızı nereye çevirirseniz Yaşar Bahçeci ve ekibinin çalışmalarını görürsünüz. Bu işleri bırakın ve Kırşehir’e yatırım yapın. Borsalar kurulmuş ne borsasıysa’ o borsalarda birileri milyon dolarlar vermiş de kendini kurtarmış. Bu kimse bu olay neyse elinde belge varsa gitsin ve Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunsun. Eğer bu bir iftira ve yalansa ki öyle Cumhuriyet Savcılarımızı da göreve davet ediyorum” diye konuştu.
Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ise Ocak ayı belediye meclisi toplantısında şantaj yaptığını ileri sürdüğü iş adamının kendini ve çocuklarını kurtarmak için kaç dolar verdiğini biliyoruz ifadelerini kullanarak “Kendisini kurtarmak için hangi borsada kaç dolar verdiğini de biliyoruz. Çocukları ve kendini kurtarmak için parası olan kurtuldu parası olmayan yatıyor. Hangi borsa olduğunu biliyorsunuz. Bunu bende değil Şamil Tayyar söylüyor.” Diye belirtti.
AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, belediyenin SGK borçlarına değindi ve 70 Milyon liralık borcu ödeyen belediyenin SGK borcunun neden ödemediğini sordu. AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli 50 Milyon lira yatırımın nereye yapıldığının Kırşehir halkına açıklaması gerektiğini belirtti. AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli,” Bir önceki meclis toplantısında SGK’dan gelen borçlardan dolayı bizleri suçladı. Bizler meclis grup başkanları ile görüştük. 31 Mart’a kadar işçi sigorta primleri ödenmiş. 31 Mart’tan icra yapıldığı güne kadar 1 lira para ödememişler. Emekli sandığından devreden bir borç var ancak icra bundan yapılmamış. Sigorta prim borçlarından yapılmış. Gecen kendi açıklama yaptı; 70 milyon lira belediyeyi devraldığımızda borç ödedik ve 50 milyon lirada yatırım yaptık dedi. 70 milyon lira borç öderken 1milyon liralık sigorta borcunu ödemediler. Sırf bize çamur atabilme adına bunları yapıyorlar.” Dedi.
“ 400-500 TANE ŞİRKET PERSONELİNİ İŞTEN ÇIKARTMA HAZIRLIĞINI YAPIYORLAR”
AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli,” 5 yıl böyle geçmez. 1200’ e yakın çalışanımız var bir işten çıkarma hazırlığı yapıldığını öğreniyoruz.  En az 400-500 tane şirket personelini işten çıkartma hazırlığını yapıyorlar.  50 milyonluk yatırım yaptığını iddia ediyor. 50 Milyon Liraya;2 tane Neşet Ertaş Kültür Merkezi, 3 Pazar yeri, 2 Kent Park, 3 tane otogar, Altyapı, kaldırım, 14 mahalleye yapılan çocuk parkı 50 milyon lira tüm Kırşehir’in parası demek, bunun hesabını Sayın Ekicioğlu’ndan soralım.”
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku