Güncel

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, "Çanakkale tarihin akışının değiştiği yerdir"

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, "Çanakkale tarihin akışının değiştiği yerdir"

17 Mart 2020 16:32
-A

+A

        AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 105. Yıl Dönümü nedeni ile bir mesaj yayımladı. Milletvekili Kendirli yayımlamış olduğu mesajında şunları kaydetti:
"Çanakkale, vatan kalbinin attığı, tarihin akışının 1915 te değiştiği yerdir.
Çanakkale, Goliath zırhlısını Boğaz'ın sularına gömerek deniz savaşına son veren Muâvenet-i Milliye'dir. Çanakkale Nusrat'tır, Çanakkale Seyit Onbaşı'dır. Çanakkale Yaralı Anzak askerini kucağında taşıyan Mehmetçik'tir. Çanakkale centilmenler savaşıdır.Çanakkale  Ezineli Yahya Çavuş'tur, "Ölmeden mezara koydular beni." diyen bir askerin türküsüdür Çanakkale.
Çanakkale Zaferimizin 105. Yıldönümünü, millet olarak büyük bir gurur ve heyecanla idrak ediyoruz. Kahraman ecdadımız Çanakkale’de; toplara, tüfeklere karşı inanç ve umutlarıyla mücadele ederek, ülkemizin istikbalini Çanakkale’de teminat altına almıştır.                                                               
 Çanakkale Destanı; bu anlamda, bir milletin ayakta kalma, var olma iradesinin en somut göstergesi olarak tarihe tecelli ettiği bir andır. Aynı zamanda Çanakkale Zaferi, binlerce yıllık şanlı tarihe sahip milletimizin adeta kendi küllerinden yeniden dirilişinin sembolüdür.                                                       
 105 yıl önce olduğu gibi bugün de ülkemizin ayağına vurulmak istenen prangaları Çanakkale ruhuyla bertaraf edeceğiz. İnanıyoruz ki; millet olarak Çanakkale’de sergilenen birlik ve beraberliğimizi muhafaza ettikçe, hiçbir güç bize yön veremeyecek, karşımızda duramayacak ve Çanakkale asla geçilemeyecektir.                                                              
   Bu duygu ve düşüncelerle; başta Çanakkale Şehitlerimiz olmak üzere, bu topraklarda bağımsızlığımızın, birlik ve beraberliğimizin mimarı bütün Şehitlerimizi rahmetle, Gazilerimizi minnetle yâd ediyoruz. Çanakkale ruhuyla bugün de dünyanın dört bir yanında kahramanca mücadele eden ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz."
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku