Güncel

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli: "İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN"

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli: "İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN"

14 Mart 2020 10:19
-A

+A

Günümüzde birçok meslek, ilişki, konu hakkında özel günler belirleniyor. Kimi zaman mağdur durumdakiler için dikkat çekiliyor, kimi zaman sevgi gösterilerinin bir şöleni yaşanıyor. Tıp Bayramı da her yıl Mart ayının 14. gününde kutlanıyor. Bu günün anlam ve önemini belirtmek ve hayatımızı ellerine emanet ettiğimiz sağlık alanında çalışanların hizmet sorunlarına dikkat çekmek isteyen AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, Tıp Bayramı nedeni ile bir mesaj yayımladı. Milletvekili Kendirli, yayımlamış olduğu mesajında şunları kaydetti:
"İnsanın temel haklarından biri olan sağlıklı yaşam hakkı, nitelikli bir toplumun en önemli unsurudur. 
İnsanı yaşat ki devlet yaşasın düsturunca tüm bireylerin kaliteli sağlık hizmetlerinden yararlanması, insan sağlığının korunması ve mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi insanlığın ve tüm toplumların en önemli hedefidir.
İnsan sağlığını koruyarak toplumsal mutluluk ve refahı sağlamak görevini büyük bir aşkla ve şevkle yerine getiren sağlık çalışanlarımız, sağlık sistemimizin bugünlere gelmesinde en büyük pay sahibidir.
Ülkemiz bugün tıp eğitimi, teknolojisi ve sağlık hizmetleri alanındaki çalışmaları, sağlıklı insan kaynağının niteliği ve sunulan sağlık hizmetinin etkinliği bakımından dünyanın gelişmiş ülkeleriyle boy ölçüşecek seviyeye ulaşmıştır.
Milletimizin var olma, kalkınma ve gelişme mücadelesinde önemli roller üstlenen hekimlerimiz ve tüm sağlık çalışanlarımız, özveri ve inançla, meslek onuruna yakışır bir şekilde insanlığa ve ülkemize hizmet etmektedirler.
Sağlıklı toplum olabilme yolunda var gücüyle çalışan, insanlığa nitelikli yaşam sunmayı amaç edinen hekimlerimizin ve diğer tüm sağlık çalışanlarının “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutlar, sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim."

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku