Güncel

AK PARTİ TEMAYÜL YOKLAMASINDAN 3. SIRA OLARAK TAHMİN EDİLEN ADAY ADAYI NECMETTİN ERKAN'A SEVGİ SELİ

AK PARTİ TEMAYÜL YOKLAMASINDAN 3. SIRA OLARAK TAHMİN EDİLEN  ADAY ADAYI NECMETTİN ERKAN'A SEVGİ SELİ

14 Mayıs 2018 07:17
-A

+A


             Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü görevi süresince Esnaf teşkilatı bünyesinde esnaf ve sanatkarın çıtasını daha üst seviyelere çıkaran, Kırşehir'in tanıtımı için büyük rol oynayan ve Ahilik ve  Esnaf Bayramı'nda Kırşehir'i dünyaya tanıtan Ak Parti Kırşehir Milletvekili Aday Adayı Necmettin Erkan'a sevgi seli her geçen gün artıyor. Geçtiğimiz hafta AK Parti Temayül yoklamasında 3. sıra olarak tahmin edilen aday adayı Erkan'a 7'den 70'e sevgi seli gösteriliyor.
Genç, Dinamik , Çalışkan ve Beyfendi kişiliğiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ında yakından gözlemlediği bir şahsiyet olarak bu gözlemle AK Parti Milletvekilliği sıralamasına girilecek gözüyle bakılıyor. 
 Seçimlerin Türkiye ve Kırşehir için bir dönüm noktası olduğunu söyleyen Necmettin Erkan,
"Bu süreçte, tarımdan ticarete, esnaftan sanayiye, turizmden eğitime kadar yeni projelerle katkı sağlayabilmek için milletvekili aday adayı olarak başvurdum. Şu bir gerçektir ki Ak Parti, dün ve bugün olduğu gibi 24 Haziran'dan sonra da demokrasimizin, bağımsızlığımızın, kardeşliğimizin, huzur ve refahımızın garantisi ve teminatı olacak. 24 Haziran’da Kırşehir’in ve ülkemizin yarınlarını yazacağız. Bu vesile ile öncelikle değerli Ak Parti il ve ilçe teşkilatlarına teşekkürlerimi sunuyorum. Böyle özel bir günde bizleri yalnız bırakmayarak burada bulunan Kırşehir Borsa Başkanı Neşet Yavuz, Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, Kırşehir Müsiad Başkanı Hasan Eraslan ve Alparslan Demirbaş’a teşekkür ediyor, milletimiz için taş üstüne taş koyma noktasında aldığımız kararımızın Kırşehirimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” diye konuştu.
NECMETTİN ERKAN KİMDİR
1977 Kırşehir doğumlu olan Necmettin Erkan, orta öğrenimini Kırıkkale Lisesinde tamamladı. Lisans eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde, yüksek lisansını ise Selçuk Üniversitesi İktisat Bölümünde tamamlayan Erkan’ın "Ahilik Üzerine Yazılar", "Kamu Kurumu Niteliğindeki Meslek Kuruluşları" başta olmak üzere yayınlanmış pek çok eseri bulunuyor. 1998 yılında ASKİ’de başladığı iş hayatında uzun yıllar TOBB Başkan danışmanlığını yürüten Erkan, Milli Prodüktivite Merkezinde İnsan Kaynakları Bölüm Başkanı, Genel Sekreter Yardımcısı ve Genel Sekreter olarak görev yaptı. 2012 yılında Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Erkan, 2014 yılından beri Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürü olarak görevine devam ediyordu. Esnaf ve Sanatkarlar Meslek Kuruluşlarının Yeniden Yapılanması, Esnaf ve Sanatkarlar Özelinde Sektör Analizleri Projesi, Esnaf ve Sanatkarlar Değişim, Dönüşüm, Destek Strateji Belgesi (3D) ve Eylem Planı, Türkiye Esnaf Buluşmaları, Ahilik Ansiklopedisi gibi pek çok önemli proje ve çalışmanın içinde yer alan Erkan, aynı zamanda Kırşehirliler Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği başta olmak üzere pek çok STK’da aktif olarak görev yapmaktadır. Erkan, evli ve iki çocuk babası.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ALINTI YAZARLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku