Güncel

Akçakent Şeyh Şamil Ortaokulu Afet Farkındanlık Eğitimi

Akçakent Şeyh Şamil Ortaokulu Afet Farkındanlık Eğitimi

7 Mart 2020 12:39
-A

+A


 01- 07 Mart Deprem Haftası etkinlikleri nedeniyle, Akçakent İlçesi Şeyh Şamil Ortaokulunda; Deprem, tahliye, yangın konularında öğrencilere afet bilinci eğitimi ve farkındalık oluşturma amacıyla deprem tahliye tatbikatı düzenlendi.
Düzenlenen eğitimde öğrencilere; afetlerle mücadelede temel bilgi ve kavramlar, afet bilinci kültürü, afet hazırlıklarında toplumsal güç birliği, yaşam çevremizdeki riskler, yaşam çevremizdeki risklerin azaltılması, zorunlu deprem sigortası, yapısal olmayan risklerin önlenmesi, afetlerin ilk 72 saati için hazırlık, aile afet planı, afetler öncesi, sırası ve sonrasında uygulanması önerilen doğru davranış şekilleri, afetlerin sonrası ilk saatler, afetler sonrası temel ihtiyaçlar konuları hakkında bilgilendirme yapıldı.
Eğitim sonrası, deprem sonrası yaşanabilecek olumsuzluklara karşı hazırlıklı olmak ve farkındalık kazandırmak amacıyla, 112 Acil Servis Ekipleri ve İftaiye Müdürlüğü Ekiplerinin de katılımı ile deprem tahliye ve yangın tatbikatı gerçekleştirildi.
Program sonrası İl AFAD Müdürlüğünce, öğrencilere yeni nesil arama kurtarma aracımızın araç gereç ve malzemelerinin tanıtımı yapıldı.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku