Güncel

Akpınar Belediyesi, öğrencileri Anıtkabir'e götürdü

Akpınar Belediyesi, öğrencileri Anıtkabir'e götürdü

Okunma: 384

17 Kasım 2021 15:25
-A

+A

Akpınar Belediyesi, Akpınar Çok Programlı Anadolu Lisesi Öğrencilerine Anıtkabir'e götürerek Atatürk'ün huzuruna çıkardı.

Akpınar Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde bulunan Akpınar Çok Programlı Anadolu Lisesi Öğrencilerine yönelik olarak Ankara'ya kültür gezisi düzenledi. Ankara'yı daha önce hiç görmemiş öğrenciler, gezilerinde ilk olarak Anıtkabir'i ziyaret ettiler. Anıtkabir'de mozoleye çiçek bırakan öğrenciler, Atatürk için dua etti.
Daha sonra Etnografya Müzesi ile ilk Türkiye Büyük Millet Meclisi ve TBMM'yi gezen öğrenciler, bol bol fotoğraf çektirdi.
Akpınar Belediye Başkanı Şükrü Turgut, geziye ilişkin yaptığı açıklamada, "Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, kültürlerini yakından görüp öğrenmelerini sağlamak bir yerde bizim asli görevimizdir. Bu bağlamda ilçemizde bulunan Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik bir Ankara gezisi düzenledik. Öğrencilerimiz başta Anıtkabir olmak üzere tarihi yerleri yerinde görerek öğrenme şansı yakaladı. İmkanlarımız ölçüsünde bu tür kültür gezilerini belirli periyotlar halinde düzenlemeye devam edeceğiz" dedi.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku