genel

Akpınar’da "KOP Fen-Bilim-Deney Kütüphanesi'nin" Açılış Töreni Yapıldı

Akpınar’da "KOP Fen-Bilim-Deney Kütüphanesi'nin" Açılış Töreni Yapıldı

Okunma: 495

25 Aralık 2021 15:04
-A

+A

KOP Okuyor Projesi kapsamında yapımı tamamlanan "Akpınar KOP Fen-Bilim-Deney Kütüphanesi’nin” açılış törenine KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Mahmut Sami Şahin, Konya Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi YAMLI, Akpınar Kaymakamı Ali Buzkaya, Belediye Başkanı Şükrü TURGUT, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan, Ak Parti İl Başkanı Seher ÜNSAL, İl Genel Meclis Üyesi Süleyman Tekinarslan, Ak Parti İlçe Başkanı Harun Kahraman, İlçe Milli Eğitim Müdürü Örsan Pınar, Daire amirleri, Okul müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Sayın Mahmut Sami ŞAHİN açılış konuşmasını yaptıktan sonra Belediye Başkanı Şükrü TURGUT ve Kaymakam Ali BUZKAYA konuşmaları ardından kütüphane gezilerek, incelemelerde bulunuldu.
Açılış sırasında konuşma yapan Akpınar belediye Başkanı Şükrü Turgut bu projenin çok önemli bir yere sahip olduğunu belirtti. Belediye Başkanı Turgut konuşmasında; “Bu proje gerçekleşirken Belediye olarak sürekli içerisinde ve yanındaydık. Bu proje hazırlanırken ilçeden iki proje gitmişti daha önce de bir toplantımızda bunu bahsetmiştim belediye olarak da paketleme tesisi ile ilgili bir projemiz vardı çok başarılı bir projeydi ama Akpınar’ın 1’inci projesi bu olunca 2’nci proje olarak ona pek destek verilmedi. Çok başarılı bir proje gerçekleştirildi. Bu proje hazırlanırken yer istendi bu bina belediyeye bağlı bir bina belediye meclisine taşıdığımızda bu konuyu hiç düşünülmeden verdik. Çünkü bu proje çocuklarımız için Akpınar için çok önemli. Bu projede emeği, desteği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.
Açılış sonrası açıklamalarda bulunan Akpınar ilçe Milli eğitim Müdürü Örsan Pınar şu ifadelere yer verdi; ”Projemizin bu aşamaya gelmesinde başta İlçe Kaymakamımıza, Belediyemize, İl Müdürlüğümüze, Siyasi parti temsilcilerimize, İl Genel Meclis Üyelerimize, Hayırseverlerimize,  İdareci ve öğretmenlerimize, emeği geçenlere teşekkür ederiz Her şey öğrencilerimiz için...” dedi.
 

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku