Genel

Akpınar'da LGS'ye Girecek Öğrencilere Bilgilendirme yapıldı

Akpınar'da LGS'ye Girecek Öğrencilere Bilgilendirme yapıldı

Okunma: 496

28 Mayıs 2021 14:42
-A

+A

 

 
Rehber Öğretmen Leyla AKKAYA'dan ; LGS'ye Girecek Öğrencilere Tavsiye ve Bilgilendirme  
 LGS ' ye girecek öğrencileri Akpınar ortaokulu rehber öğretmeni Leyla AKKAYA tarafından bilgilendirme çalışması gerçekleştirildi.
Sonrasında İlçe Milli Eğitim Müdürü Örsan PINAR öğrencilere başarı dileklerinde bulundu.
Öğrenciler ile birlikte pasta kesilerek sosyal mesafe kurallarına dikkat edilerek, öğretmenlerin  katılımıyla eğlence programı gerçekleştirildi.
Okul tarafından yapılan açıklamada;
Katılımlarından dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Örsan PINAR' a ve okul rehber öğretmeni Leyla AKKAYA' ya teşekkür ederiz.
LGS merkezi sınavında oturumlar, sınav süreleri, soru sayıları ve ders dağılımlarında herhangi bir değişiklik yapılmadı.
Geçen yıl olduğu gibi 2021 yılında da sınav uygulaması iki oturum halinde gerçekleştirilecek. Öğrencilere hepsi çoktan seçmeli türünde toplam 90 soru sorulacak. Birinci oturum Türkiye saatiyle 09.30’da, ikinci oturum ise 11.30’da başlayacak. Birinci oturumda öğrencilere Türkçe, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Yabancı Dil derslerinden toplam 50 soru sorulacak ve 75 dakika yanıtlama süresi verilecek. İkinci oturumda ise öğrencilere Matematik ve Fen Bilimleri derslerinden toplam 40 soru sorulacak ve öğrencilerin yanıtlaması için 80 dakika süreleri olacak.
Sözel ve sayısal bölümlerdeki her bir alt test için doğru ve yanlış cevap sayıları belirlenecek. Her bir öğrencinin, her bir alt testine ait ham puanı, ilgili teste ait doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının üçte biri çıkarılarak bulunacak.
Sınav sonuçları, 30 Haziran 2021’de “www.meb.gov.tr” internet adresinden ilan edilecek. Öğrencilere sınav sonuç belgeleri posta yoluyla gönderilmeyecek.
LGS SINAV GİRİŞ BELGESİ NE ZAMAN YAYINLANACAK?
Fotoğraflı sınav giriş belgesi 27 Mayıs 2021 tarihinden itibaren e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden açıklandı. Okul müdürlükleri bu tarihten itibaren öğrencilerinin sınav giriş belgelerini alacak ve mühürleyerek öğrencilere teslim edecektir.

Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku