Güncel

Akpınar İlçe Nüfus Müdürlüğünde, Sürücü Belgesi İşlemleri başladı

  Akpınar İlçe Nüfus Müdürlüğünde, Sürücü Belgesi İşlemleri başladı

Okunma: 375

3 Ocak 2022 15:11
-A

+A

Akpınar Kaymakamlığı İlçe Nüfus Müdürlüğünde, “3 Ocak 2022” tarihi itibariyle sürücü belgesi iş ve işlemlerine başlandı.
Akpınar İlçe Nüfus Müdürlüğünde Kaymakamlığın talebi üzerine sürücü belgesi verilmeye başlandı.
Tüm Türkiye’de uygulanmaya başlayan düzenlemeyle birlikte vatandaşların, pasaport, ehliyet ve kimliklerini tek bir noktadan alabileceklerini belirten İlçe Kaymakamı şunları kaydetti:
“İçişleri Bakanlığımızca yeni çipli kimlik kartlarımız İlçe Nüfus Müdürlüğümüz tarafından verilmekteydi ancak İlçemizdeki vatandaşlar sürücü belgesi almak için il merkezine ya da komşu Kaman İlçesine gitmekte idiler. İlçe Kaymakamlığımızın talebi üzerine Bakanlığa başvuruda bulunuldu ve neticesinde cihazlarımız ilçemize geldi.”
İlçe Kaymakamı Ali Buzkaya, Nüfus Müdürlükleri bünyesine geçen sürücü belgesi hizmetleri hakkında İlçe Nüfus Müdüründen bilgi alarak, incelemelerde bulundu.
Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen sürücü belgesi hizmetlerine ilişkin iş ve işlemlerin, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne devredilmesinin ardından Akpınar İlçe Nüfus Müdürlüğü, vatandaşların sürücü belgesi işlemelerini yapmaya başladı.
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku